Lygiai, kaip ir perkant namą, sklypo pirkimas taip pat nėra pati lengviausia užduotis – ypač jeigu tai darote vienas. Nors dažniau pasitaiko, kad įvairūs brokai „išlenda“ perkant butą arba namą, taip pat egzistuoja ir toks dalykas kaip „sklypo trūkumai“. Šie dalykai kartais yra žinomi tik NT brokeriui, kurio darbas – žinoti viską apie parduodamą sklypą. Žinoma, kai kurie duomenys, pvz. kadastrinė informacija prieinama kiekvienam, tačiau juk ne visada turėsite laiko ją išsiimti, ištyrinėti ir t.t.

Štai, kuo pagelbėti jums turėtų NT brokeris:

  • Artimiausi kaimynai, socialinė jų padėtis. Brokeriai neretai žino apie vietovę, kurioje yra sklypas. Jeigu jums svarbu, kad gretimame sklype kas rytą nerėktų gaidžiai, galėsite tai išsiaiškinti su brokerio pagalba. Jeigu tai tautinių mažumų miestelis, kažin, ar jausitės patogiai, gyvendami kitos tautybės gyventojų apsuptyje.
  • Infrastruktūra. Brokeris jums turėtų suteikti informaciją apie vietovės savivaldybę, bendrijas, ar tvarkingai rūpinamasi šia vietove. Taip pat ar žiemos metu vykdomi sniego nuo kelio nukasimo darbai. Juk mažiausiai norėtumėte žiemą užstrigti pusnyse.
  • Vietovės plėtra. Labai svarbu žinoti, ar planuojama šioje vietovėje diegti naujoves, ar jai suteikiama parama tiesti keliams, dujoms ir t.t.

Tačiau yra ir veiksnių, kurių NT brokeris neapgalvos už jus:

  • Vietovės geografinė padėtis. Turite įsitikinti, ar jums bus patogu iš šios vietovės keliauti į darbą, vežti vaikus į mokyklą.
  • Paslaugos ir patogumai vietovėje. Taip pat aktualu, kur artimiausia ligoninė, mokykla, darželis, parduotuvės.
  • Jausmas, patiriamas esant šioje vietovėje. Tik jūs galite nuspręsti, ar šio sklypo aura ir jį supanti aplinka jums kelia gerus jausmus. Turite pagalvoti, ar ši vietovė jums patraukli, ar čia matote galimybę įsirengti jaukią aplinką su lauko pramogomis.

Taigi, renkantis sklypą, kuriame norėtumėte statytis namą ir gyventi, verta pasinaudoti NT agentūrų paslaugomis, kad jos, taupydamos jūsų laiką, suteiktų svarbių duomenų apie sklypą ir jo vietovę. Tačiau galiausiai sklypą rinksitės, ir jame gyvensite tik jūs, tad lemiamas sprendimas be abejonės priklauso tik nuo jūsų poreikių ir ateities planų.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *