Pradėjus planuoti nuosavo namo statybą, kyla bene vienas pagrindinių klausimų- kokio tipo namą pasirinkti. Pagrindiniai šiuo metu rinkoje siūlomi namai yra mūriniai, karkasiniai, bei SIP plokščių namai. Apie mūrinius, bei karkasinius jau yra žinoma labai seniai ir jie yra bene populiariausi, o štai skydiniai namai– Lietuvoje yra naujovė, atsiradusi vos prieš kelis metus. Nepaisant to, jog namai iš SIP plokščių pasaulyje yra statomi jau nuo 1930 metų, Lietuvoje ši technologija yra gana nauja ir į ją žiūrima atsargiai.

SIP TAU- SIP plokščių gamykla išskiria kelis privalumus, kodėl skydiniai namai – yra geras pasirinkimas.

A+ namas– aukšta energetinė klasė

Namai, statomi iš SIP plokščių, nedidelėmis išlaidomis, lengvai pasiekia A+ energetinę klasę. Kai kitos rūšies namams, pasiekti A+ klasę reikia papildomų ir nemažų išlaidų, SIP plokštės, jau savaime yra šiltos, sandarios ir atitinka visus reikalavimus, keliamus A+ klasės namams.

Skydiniai namai – pigūs namai

Namai iš SIP plokščių yra pigūs, taip yra todėl, kad jiems užtenka negilių ir lengvų pamatų, tokių namų nereikia papildomai šildyti, SIP plokštės yra itin lygios, todėl sumažėja vidaus įrengimo kaštai. Taip pat SIP namus yra lengva surinkti, todėl statybų darbai vykdomi greitai, o tai taip pat sumažina išlaidas. Galutinė statybų išlaidų suma, statant SIP plokščių namą- bus pati mažiausia.

SIP plokštės– ekologiška statybinė medžiaga

SIP skydai– gaminami iš putų polistirolo, kuris sudarytas iš 98% oro ir 2% polistirolo. Polistirolas yra hipoelergiškas, saugus ir neskleidžia jokių kenksmingų medžiagų. Kita dalis, iš kurios sudaryti SIP skydai– OSB plokštė, kuriai naudojami klijai be formaldehido dervos. Galutinis rezultatas- ekologiška bei saugi statybinė medžiaga.

SIP plokščių namas– ilgaamžis namas

Skydiniai namai – vieni ilgaamžiškiausių namų. 1986 metais atlikto tyrimo metu buvo tirtas 31 metų senumo namas  ir jo būklė. Tyrimui buvo paimta poliuretano medžiaga iš stogo dangos. Buvo nustatyta, jog per tiek metų jokių pokyčių neįvyko. Namai iš SIP plokščių gali tarnauti 80 metų, o pirmą kapitalinį remontą galima daryti po 50 metų nuo pastatymo. Joks kitas namas, nei mūrinis, nei karkasinis nepasižymi tokiu ilgu eksploataciniu laiku.

 

Daugiau informacijos apie skydinius namus galite rasti internetinėje svetainėje www.siptau.lt. SIPTAU komanda dėl savo ilgametės patirties statybų sektoriuje jums patars, suprojektuos ir pastatys jūsų poreikius atitinkantį jūsų svajonių namą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *