Kaip pavyks nuvalyti suteptas sienas ateityje, priklauso ir nuo to, kokie dažai bus pasirinkti sienų dažymui.

Po statybinis valymas: sienos

Dažymo specialistai pataria virtuvei, koridoriui, vaikų kambariui naudoti plaunamus dažus, nes šios vietos turi didesnę riziką susitepti. Tokie dažai skirstomi į blizgius ir matinius. Matinių dažų paviršius yra grublėtas, todėl stipriau trinama vieta gali pasidaryti blizgi. Dėl šios priežasties geriau rinktis blizgius plaunamus dažus tose erdvėse, kuriose sienos gali apsitaškyti riebalais ar būti „pagražintos“ vaikų teplionėmis.

Vaikų kambarių sienas galima dažyti matiniais keraminiais dažais. Jie neleidžia įsigerti flomasterio pabraukimams, o jeigu taip atsitinka, juos galima nuvalyti paprasto trintuko pagalba.

Po statybinis valymas galimas tik tada, kai nudžius sienų dažai, o tai, pasak dažymo specialistų, gali trukti iki mėnesio laiko. Po mėnesio sienas galima plauti. Kiek kartų galima jas plauti vandeniu dažnai yra parašyta ant akrilinių dažų pakuočių.

Po remonto darbų ant sienų gali likti dulkių, todėl pradžioje rekomenduojama jas nuvalyti su dulkių siurblio pagalba arba rankomis, naudojant švarias, sausas šluostes. Paskui sienos plaunamos švariomis šluostėmis, pamirkytomis vandenyje su muilu. Jeigu yra įsisenėjusių dėmių, kurios sunkiai plaunasi įprastu būdu, galima naudoti priemones su spiritu, actu, tačiau pradžioje šiuo tirpalu reikėtų pavalyti nedidelį plotą mažiau matomoje vietoje ir pastebėti ar jis nekenkia sienai.

Langų valymas

Patalpų valymas po remonto iš tiesų nėra lengva užduotis. Kantrybės reikalauja ne tik sienų, grindų, lubų, bet ir langų valymas. Ant langų gali likti dažų ir kitų statybinių medžiagų likučių. Kaip jas pašalinti? Nepatariama gramdyti langų aštriais įrankiais, peiliu, nes jie gali palikti įbrėžimus. Įrankius geriausiai rinktis specializuotose parduotuvėse. Tokie gremžtukai, skirti postatybiniam langų valymui turi plastikinį ar guminį pagrindą, todėl nepalieka įbrėžimų. Jeigu ant langų yra kalkių, jas galima nuvalyti kalkių bei rūdžių valikliu, paskui nuplauti švariu vandeniu. Paprasta ir efektyvi priemonė valymui yra indų ploviklis. Kelis jo lašus reikėtų sumaišyti su vandeniu ir švaria šluoste nuvalyti langus. Paskui telieka nubraukti juos specialiu prietaisu.

Patalpų valymas po remonto gali nekelti rūpesčių, visus švarinimosi darbus patikėjus valymo įmonei. „Tavo Švara“ įmonės specialistai turi reikiamą patirtį ir pačias profesionaliausias priemones, kurios leidžia greitai ir be priekaištų išvalyti grindis, sienas, lubas, langus. Samdant įmonę nereikės ieškoti specialių priemonių, reikalingų postatybiniam valymui bei sugaišti daug laiko, kol pavyks pašalinti visus po remonto darbų likusius nešvarumus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *