Kuo žiema arčiau, tuo didesnis sujudimas kyla dėl padangų. Vieni mąsto, kur ir kokias pirkti, kiti svarsto, kur montuoti, treti galvoja, kur per žiemą laikyti vasarines. Kyla daugybė dilemų, pavyzdžiui, dygliuotos ar nedygliuotos, pigesnės ar brangesnės. Na, o visų minčių apsuptyje darbo gauna kone kiekvienas auto servisas.

Autoservisai Vilniuje, paklausti apie žmonių susidomėjimą žieminiu automobilių „apavu“, užsimintų apie interesantų antplūdį. Kaune, Klaipėdoje, Vilkaviškyje ar bet kur kitur esantis auto servisas šia tema sakytų tą patį. Visos dirbtuvės sutiktų, jog žieminių padangų klausimas tampa opus vos atšalus orams. Viskas atrodo natūralu, tačiau aiškiai matoma, jog žmonės nesivadovauja posakiu „ratus ruošk žiemą, o roges vasarą“. Rogės šiuo atveju ir yra žiemai skirtos padangos. Kol aplink šilta, žalia, tol atrodo, kad šaltasis metų laikas apskritai kažkoks pramanas. Vis dėlto papūtus pirmosioms rudens darganoms pasklinda žinios apie beprotiškas eiles servisuose.

Kyla klausimas, ar tai yra gerai. Sunku pateikti vienpusį atsakymą. Klientų antplūdis – tai pelnas. Na, o pastarasis aktualus kiekvienam autoservisui. Daugelis žmonių vienu metu sumąsto, jog turimus ratlankius reikia „papuošti“ naujomis žieminėmis padangomis. Kai kurie išvis atvyksta į servisą kamuojami daugybės problemų – visas padangas reikia sudygliuoti, viena kiaura, vienas ratlankis įlenktas ir t.t. Žodžiu, prasideda ištisas maratonas. Savaime suprantama, kad nei autoservisai Vilniuje, nei dirbtuvės Pakruojyje ar Utenoje tuo metu negali atsipalaiduoti. Žmonės nepaliaujamai teiraujasi informacijos ir nori, kad paslaugos būtų atliktos kuo greičiau. Iš pirmo žvilgsnio tai stresinė situacija. Pamąsčius atidžiau – tai paprasčiausiai kuriozas.

Auto servisas paprastai dirba ištisus metus. Klientų pagausėjimas siejasi su didesniu pelnu, tad vadovybės ir darbuotojų veiduose gali pasirodyti šypsenos. Visgi vairuotojams pradėjus galvoti kitaip ir „rogių“ ruošimo nepasilikus žiemai, klientų srautas pasiskirstytų tolygiai ir laimėtų visos pusės. Serviso darbuotojai naktimis nebesapnuotų padangų, o dirbtuvių lankytojams nereikėtų laukti eilėse. Štai taip ir būna, kai nekreipiama dėmesio į seniai prigijusius posakius…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *