telefonai

Išmaniojo telefono turėjimas jau seniai tapo labiau būtinybe nei prabangos detale. Kai pastaruoju metu internetinis verslas auga nesustabdomu greičiu, išmanieji telefonai taip pat tapo labai svarbiais technologiniais įrenginiais, be kurių savo kasdienybės negalėtų įsivaizduoti žmonės, kasdien dirbantys internetu. Ir akivaizdu, kad tai tikrai nėra vienintelė išmaniųjų telefonų paskirtis – jais taip pat naudojamasi bendravimui, pramogoms ir daugybei kitų veiklų. O kai šiuolaikinių išmaniųjų telefonų funkcionalumas su kiekvienais metais tampa vis didesnis, mes kasmet tikimės, kad rinka pasiūlys mums dar pranašesnius išmaniųjų telefonų modelius.

Šiandieniai išmanieji telefonai gali mums pasiūlyti nuostabias galimybes ir didžiulį funkcionalumą – nuo integruotų aukštos kokybės kamerų, iki praktiškų mobiliųjų programėlių ir mūsų kasdienį gyvenimą palengvinančių funkcijų. Todėl kyla klausimas, ko gi iš išmaniųjų telefonų mes galėtume tikėtis sulaukti ateityje? Šiandien https://priedaimobiliems.lt/ pažvelgė į jau egzistuojantį išmaniesiems telefonams būdingą funkcionalumą, tokiu būdu efektyviau prognozuodami, kokias galimybes mums pasiūlys ateities išmanieji telefonai.

1. 3D ekranai ir 3D nuotraukų kokybė

Išmanieji telefonai jau dabar pasiekė neįtikėtinai didžiulį raiškos lygį – ir tai labai puikiai atspindi „Apple“ kompanijos „Retina“ ekranas, suteikiantis ypač aukštą raišką. Tačiau, kai technologinė pažanga yra nesustabdoma, nėra nieko neįprasto norėti ir tikėtis daugiau. Rinkoje jau yra keletas 3D išmaniųjų telefonų, tokių kaip „LG Optimus 3D“, „Motorola MT810“ ar „Samsung AMOLED 3D“.

Kadangi 3D ekranai tampa vis populiaresni ir jiems atsiranda didesnė paklausa, mes galime tikėtis ir holografinių projekcijų. Trumpiau tariant – 3D ateities galimybių išmaniųjų telefonų, sujungtų su išmaniųjų telefonų projekcijomis. 3D ekranai gali būti integruoti kartu su „judėjimo“ elementais, siekiant efektyvesnės vartotojo sąveikos su išmaniuoju telefonu. Pavyzdžiui, jūs galėsite pakeisti nuotraukų dydį pasitelkdami savo rankų judesius – „išplėsdami“ ar „sumažindami“ holografines nuotraukas, kurios atsiranda tiesiai prieš jus. Taip pat tarp daugybės kitų galimybių, tokia technologija suteiks galimybę judinti objektus juos „suimant“ ir „pertempiant“ iš vienos vietos į kitą.

2. Papildytoji realybė (AR)

Papildytoji realybė (angl. „Augmented Reality“ arba AR) yra pasaulio atvaizdavimo su kompiuterinės grafikos elementais technologija, kuri suteikia daugiau papildomos informacijos apie stebimą objektą (vaizdą stebint realiu laiku). AR suteikia mums galimybę sužinoti daugiau apie tai, ką mes matome aplinkui, sujungiant kompiuterinius duomenis su tuo, ką matome realybėje. Pavyzdžiui, naudodami savo išmaniojo telefono kamerą, galite ją nukreipti į realų šalia jūsų esantį objektą ar vietovę tam, kad apie visą tai gautumėte daugiau informacijos.

Kadangi išmanieji telefonai yra nešiojami, jie tampa labai puikia platforma AR technologijos pasitelkimui. Dauguma šiuolaikinių AR mobiliųjų programėlių jau dabar tam tikromis formomis pasitelkia GPS (angl. „Global Positioning System“), atliekant vietovių paiešką. Šios funkcijos per ateinančius metus turėtų tik dar labiau tobulėti, kadangi jos pasižymi labai dideliu potencialu.

Norint, kad AR technologija veiktų patikimai – vietovių, daiktų ar žmonių atpažinimo technologija privalo atitikti tam tikrus standartus. Todėl tereikia luktelėti ir neilgai trukus šioje srityje turėtume pamatyti labai reikšmingų pokyčių.

3. Integruoti projektoriai

projektorius

Mes jau buvome užsiminę apie 3D ekranus ir 3D nuotraukų kokybę. Turint galvoje minėtus ateities lūkesčius, išmaniuosiuose telefonuose integruoti projektoriai taip pat yra labai realistiškas ateities sprendimas. Jei lanksčiųjų ekranų nepakaks kompensuoti mažesnės įstrižainės išmaniųjų telefonų ekranams, tai į išmaniuosius telefonus integruoti projektoriai neabejotinai padės pasiekti norimą tikslą.

„Samsung Galaxy Beam“ turi integruotą DLP (angl. „Digital Light Projection“) WVGA projektorių, kuris geba suprojektuoti iki 126 cm dydžio 15 liumenų vaizdą. Kaip visa tai galėtų pasitarnauti vartotojams? Su integruotų projektorių pagalba ateities išmanieji telefonai iš tikrųjų galėtų būti paversti į interaktyvias žaidimų konsoles, be jokios TV ekrano būtinybės – viskas, ko tokiu atveju gali reikėti, tai lygus paviršius.

Žinoma, jūs jau galite įsivaizduoti, kaip tokios funkcijos gali paveikti jūsų išmaniojo telefono baterijos gyvavimo laiką. Kita vertus, tikimės, kad į išmaniuosius telefonus integruoti projektoriai bus maži, tačiau vis dar išlieka vienas paradoksas – kuo mažesnis projektorius, tuo mažiau šviesos jis pajėgs skleisti. Laimei, su tobulesnėmis ateities technologijomis, tokie iššūkiai turėtų būti nesunkiai išspręsti, paverčiant projektorius labai svarbia naujos patirties suteikimo dalimi. O jau minėtas greitas išmaniojo telefono baterijos išsikrovimas turėtų būti išspręstas išmaniuosius telefonus pradedant gaminti su bevielio ryšio principu veikiančiomis savaime įsikraunančiomis baterijomis.

4. Lankstūs ekranai

Išmanieji telefonai šiandien labai dažnai yra naudojami ne tik komunikacijai, tačiau ir filmų, serialų bei kitos audiovizualinės medžiagos žiūrėjimui bei mėgavimuisi mobiliaisiais žaidimais. Dėl šios priežasties vartotojai nori, kad jų naudojamų išmaniųjų telefonų ekranai būtų pakankamo dydžio, kartu užtikinant, kad jie išliktų tokie pat praktiški ir vis dar telpantys į kišenę. Todėl lankstūs ekranai, kuriuos galima tiek sulenkti, tiek ir išskleisti yra didžiulis žingsnis pirmyn. Dėka OLED (angl. „Organic Light-Emitting Diode“) technologijos visa tai ateityje bus įprastas išmaniųjų telefonų funkcionalumas. Tokie popieriaus plonumo išmaniųjų telefonų ekranai gali vaizdą rodyti net iš abiejų ekrano pusių, suteikiant vartotojams galimybę vienoje išmaniojo telefono pusėje nuotraukas ar vaizdo medžiagą rodyti savo draugams, kai tuo tarpu kitoje ekrano pusėje jie valdytų patį išmanųjį telefoną.

Dėl tokios fizinio lankstumo išmaniesiems telefonams pritaikomos technologijos, kai kurios kompanijos netgi yra numačiusios sukurti dėvimus išmaniuosius telefonus, skirtus masinei rinkai. „Nokia“ jau dabar atlieka bandymus, siekdami sukurti naują įrenginį, kuris suteiktų vartotojams galimybę išmanųjį telefoną dėvėti kaip laikrodį ar išskleisti jį ir naudoti kaip įprastą išmanųjį telefoną.

5. Valdymas balsu

Išmaniųjų prietaisų valdymas balsu nuo „Siri“ pasirodymo sulaukia labai didelio dėmesio. Ir, žinoma, valdymo balsu technologija jau egzistavo daugelyje ankstesnių mobiliųjų telefonų – nepisant to, jog ji veikė labai prastai.

Tuo tarpu „Siri“ žengė labai reikšmingą ir tvirtą žingsnį pirmyn, paskelbdama visam pasauliui, kad valdymas balsu yra išmaniųjų telefonų neišvengiama ateitis. Skirtingai nei dauguma balso atpažinimo sistemų, „Siri“ interpretuoja dikciją ir sintaksę labai panašiu būdu, kaip mes atpažįstame kalbą. Tokiais principais paremta technologija atrodo esanti kur kas efektyvesnė ir tikslesnė.

Didelis susidomėjimas kompiuterių ir išmaniųjų prietaisų valdymo balsu technologija egzistuoja jau ne pirmą dešimtmetį – dar nuo pionierių „MIT“ laikų (1980 m. „Put That There“ tyrė skirtingus būdus, kaip būtų galima komunikuoti su kompiuteriais). Taigi, „Siri“ technologija yra akivaizdus įrodymas, jog netolimoje ateityje kiekvienas išmanusis telefonas galės būti labai sklandžiai valdomas mūsų balsu. O kai visą tai sujungsime su mūsų rankų judesiais, išmaniųjų telefonų naudojimas bus perkeltas į visiškai kitą lygį.

Kiekvienas iš mūsų su nekantrumu laukiame, ką mums galės pasiūlyti išmaniųjų telefonų rinka ir kaip vartotojai reaguos į pačias moderniausias technologijas, kurias galės pritaikyti savo kasdieniame gyvenime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *