Renkantis sausą šunų pašarą, būtina atkreipti dėmesį į pakuotės turinio sudėtį- mėsa čia turėtų sudaryti didžiąją dalį kiekio. Kiekvienam gyvūno globotojui pravartu žinoti, kad parduodamas maistas šunims skirstomas į 3 klases: economy, premium ir super premium.

Economy klasės maistas

Economy klasės maistas parduodamas prekybos centruose. Pagrindinė tokio maisto sudedamoji dalis yra grūdai, o mėsos jame tebūna tik 4-5 proc. Ant pakuotės rašoma, kad yra konservantų, antioksidantų, dažiklių ir visokių kitokių sintetinių priedų, kurie gali sukelti vėžį, ar iššaukti vieno ar kito organo atsisakymą. Iš grūdų šuns organizmas nieko nepasisavina, tai reiškia, kad toks maistas nepatenkina jo fiziologinių poreikių.

Super premium ir premium klasės pašaras

Geriausia rinktis super premium ar bent jau premium klasės pašarą. Super premium pašare mėsos būna nuo 50 proc. Būtent tokį pašarą jūsų augintiniui pasiūlys visi veisėjai ir veterinarai. Prie sauso pašaro šuniuką derėtų pratinti nuo ketvirtos jo gyvenimo savaitės. Iki tol jis turėtų misti tik savo mamos pienu. Jauno šuniuko mityba reikėtų praturtinti įvairiausiomis medžiagomis ir mineralais. Pašaro sudėtis gali skirtis tik granulių dydžiu, tačiau didesnių veislių, ypač jaunų šunų kokybiško maisto  sudėtis subalansuota taip, kad jie gautų iš pašaro pakankamai kalcio, kalio ir fosforo, taip reikalingo kaulams ir sąnariams. Labai svarbu neleisti šuniui nutukti, nes tai kenkia sveikatai ir trumpina augintinio amžių.

Kaip tinkamai maitinti šunį?

Visų pirmą šuo turėtų turėti du dubenėlius vieną vandeniui, kitą pašarui. Vanduo turi būti visada prieinamas ir keičiamas kiekvieną dieną. Į antrą dubenį dėsime maistą. Dubenėliai pastatomi saugioje ir ramioje vietoje, kur šuo jaustųsi netrikdomas namų ruošos darbų ir daiktų. Indai turi būtu švarūs ir reguliariai valomi. Saugumo sumetimais rekomenduojama nerūdijančio plieno dubenėlius, kurie būtų praktiški ir ilgaamžiai. Keramikinius ir porcelianinius indus šuo gali sudaužyti ir stipriai susižaloti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *