Lauko durys namuose yra labai svarbios ir dažniausiai labai vertinamos. Kai renkamės lauko duris, žinome, jog jos turi tarnauti mažiausiai penketą metų. Todėl visuomet ieškome aukštos kokybės, natūralių medžiagų, tvirto pagrindo ir aukščiausių kokybės standartų. Labai dažnai lauko durims pasirenkamos medžio masyvo durys. Medžio baldai lietuvių namuose atranda vietą jau nuo seno, čia jie visuomet mėgstami ir vertinami.

Ne veltui, juk medis suteikia namams daugiau jaukumo, šilumos, natūralaus įvaizdžio, kurias ir vyrauja baltiško tipo lietuvių namuose. Tačiau medis ilgainiui pareikalauja šiek tiek daugiau dėmesio nei kitos medžiagos. Mat su metais iš medžio pagamintos durys ima sirgti įvairiomis ligomis bei negalavimais. Dažniausiai simptomai tie patys, o vaistai ne tokie ir sudėtingi.

Nebetelpa į rėmą

Labai dažna problema, su kuria susiduria medinių durų savininkai, yra atvejai, kai lauko durys po kurio laiko išbrinksta ir nebetelpa į durų staktą. Taip gali nutikti tuo atveju, jeigu durys dažnai sušlampa, jos yra toje vietoje, kur jaučiamas temperatūrų pokytis. Mediena natūraliai nuo šilumos ir drėgmės ima plėstis ir ilgainiui nebegrįžta į buvusias formas. Dėl to kartais nutinka taip, jog medžio durys ima ir nebetelpa į savo vietą. Tačiau dėl to nereikia keisti durų ir ieškoti naujų, nes šią ligą galima įveikti labai paprastai. Tiesiog pabandykite pašlifuoti netelpančią durų vietą ir pamatysite, kaip durys greitai tilps į savo staktą.

Krinta į šoną

Kita gana panaši medinių durų liga, kuomet po kurio laiko durys ima kristi į vieną šoną. Dažniausiai taip nutinka visai ne dėl aplinkos veiksnių, o dėl prastos staktos. Medinėms durims labai svarbu kokybiška furnitura. Lauko durys turi būti ypač tvirtai montuojamos ir jei panaudojamas prastas metalas vyriams, durys ilgainiui ima kristi. Tam pakanka pasirūpinti nauja tinkama furnitūra, pakeisti vyrius ir galima vėl naudotis funkcionaliomis durimis.

Ir vėl girgžda

Medinės lauko durys girgžda? Tai problema, kuri žinoma mums jau daugelį metų. Visgi, retkarčiais vėl tenka su ja susidurti akis į akį. Tačiau tai viena lengviausiai išsprendžiamų medinių durų ligų. Pakanka vyrius sutepti tinkama mineraline alyva, ir girgždėjimas dingo. Durų gamintojai nuolat įspėja, jog nevalia vyrių tepti aliejumi, nes nuo jų vyriai ims rūdyti, o garsas bus dar blogesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *