SIP namai– naujovė Lietuvos statybų sektoriuje, bet jau gerai žinoma visame pasaulyje.

Šiuo metu Lietuvoje gyvenamųjų namų statybų bumas. Gyventojai vis dažniau pamąsto apie nuosavą būstą ir palyginę buto bei nuosavo namo kainas, pasirenka pąstarąjį variantą.

Pradėję domėtis namo statyba daugelis atranda gana naują technologiją- SIP namų statybą. Lietuvoje tai dar gana naujas statybos būdas, bet pasaulyje jau gerai žinomas ir naudojamas nuo 1930 metų.

Kas tie SIP namai ir kas ta SIP technologija? SIP skydai  (structural insulated panel), tai struktūrinės izoliacinės plokštės, sudarytos iš OSB plokštės bei putų polistirolo. Naudojant specialią įrangą, tarp OSB plokščių yra įklijuojamas putų polistirolas ir padaromas SIP skydas, arba kitaip SIP plokštė. Iš tokių plokščių yra pagaminamos sienos ir kaip lego konstruktorius, statybų aikštelėje yra surenkamas gyvenamasis namas.

SIP namai pasaulyje vertinami dėl savo gerų šilumos izoliacinių savybių, tvirtumo bei ilgaamžiškumo. SIP skydiniai namai statomi nuo Aliaskos iki Naujosios Zelandijos, nes šaltuoju metų laiku juose gerai laikosi šiluma, o vasaros metu- juose yra vėsu. Tvirtumu SIP namai ne tik prilygsta, bet netgi pralenkia mūrinius namus. Tuo buvo įsitikinta per žemės drebėjimą Japonijoje Kobyje, kai visi mūriniai namai neatlaikę drebėjimo sugriuvo, SIP skydiniai namai liko stovėti.

Taigi pasaulyje SIP namai statomi ir vertinami jau senai, o Lietuvoje pamažu žmonės taip pat atranda jų naudą. Kadangi SIP namai pasižymi ne tik geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis bei tvirtumu, bet ir nebrangia kaina, ir tai yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori gero kainos ir kokybės santykio.

Šiuo metu bene naujausią SIP skydų gamyklą turintys SIPSIP.LT sako, jog SIP skydinių namų paklausa vis didėja, statomi ne tik  pavieniai SIP namai, bet ir ištisi kvartalai. Žmonės norintys investuoti į savo būstą jau nebesirenka senų ir brangių statymo metodų, o ieško naujovių, kurios padės ne tik sutaupyti išlaidų bei laiko, bet ir puikiai tarnaus ne vieną dešimtmetį.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *