Plaukimas baidarėmis – nuotaikinga pramoga, dovanojanti nepamirštamų įspūdžių ir leidžianti trumpam pabėgti nuo miesto šurmulio. Kiekvienais metais baidarių nuoma Aukštaitijoje sulaukia vis didesnio entuziastų dėmesio. Be to, pastaruoju metu ypatingai auga žiemos pramogų poreikis. Tiesa, ekspertai primena, kad vasaros ir žiemos sezonai iš esmės skiriasi ir iš keliautojų reikalauja kitokio pasiruošimo.

baidarių nuoma AukštaitijojeVasaros sezonas

Ekspertai sutinka – baidarių nuoma Aukštaitijoje klesti vasaros sezono metu. Nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens užsakomų baidarių skaičius paprastai viršija verslininkų galimybes, t. y. išnuomojamos visos baidarės, todėl paskutinės minutėms keliautojams nebelieka ką pasiūlyti. Jei nusprendėte plaukti vasarą, baidares užsisakykite likus vienam mėnesiui iki numatytos kelionės dienos arba dar anksčiau.

Vasaros sezonas – puikus metas linksmintis ir pramogauti. Kelionės baidarėmis puikiai tiks ne tik smagioms kompanijoms, bet ir ramų poilsį vertinančioms šeimoms. Paprastai plaukimas planuojamas kelioms dienoms, todėl nepamirškite pagalvoti apie nakvynės vietą. Puikus sprendimas – jaukios stovyklavietės ir nakvynė palapinėse. Keliaudami vasarą privalote pasirūpinti apsauginiu kremu nuo saulės. Verta pagalvoti ir apie apsaugines priemones nuo vabzdžių. Specialistai primena, kad vienas būtiniausių tokių kelionių aksesuarų – galvos apdangalas. Jei pasirinkote ilgą maršrutą, jums bus reikalingi ir užkandžiai bei gėrimai. Kelionės apranga turi būti laisvo stiliaus ir nevaržyti jūsų judesių. Kadangi greičiausiai neišvengsite drėgmės, pagalvokite apie antrą – sausų – drabužių porą. Supakuokite drabužius į neperšlampamus maišus.

baidarėsŽiemos sezonas

Baidarių nuoma Aukštaitijoje šaltuoju metų laiku rekomenduojama tik atsakingiems keliautojams, nebijantiems ekstremalaus sporto keliamų iššūkių. Vertindami minėtosios pramogos privalumus, visų pirma turime pasidžiaugti neregėtos gamtos grožiu – žiemos metu gamta alsuoja išskirtine ramybe. Nieko keisto, kad paprastai baidarės nuomojamos tik pasirodžius pirmosioms snaigėms. Tiesa, ekspertai teigia, kad kelionės žemesnėje nei minus dešimt laipsnių temperatūroje gali kelti rimtų sunkumų. Visų pirma, daugelis upių gali užšalti, todėl keliautojus vargins dažnos kovos su ledo sangrūdomis. Antra, esant žemai temperatūrai, baidarės ir irklai užšąla, todėl irklavimas tampa sunkesnis, o baidarės išnešimas į krantą reikalauja daugiau jėgų. Tokiu atveju naudojamas specialus apsauginis tepalas. Jei nusprendėte keliauti žiemą, nepamirškite, kad jums bus reikalinga kokybiška apranga, kuri ne tik apsaugos nuo drėgmės, bet ir padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Be to, jūsų pasirinkti drabužiai negali varžyti judesių. Kelionėje būtinai su savimi turėkite šiltų gėrimų ir skirkite ypatingą dėmesį nakvynės vietos pasirinkimui. Nors naktį galite praleisti ir šiltuose miegmaišiuose, vis dėlto, orams atšalus, rekomenduojama išsinuomoti pirtį ar jaukų namelį poilsiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *