Nors galvodami apie kompiuterinę techniką daugelis įsivaizduoja tik pačius kompiuterius, iš tiesų ne mažiau svarbus ir kiekvienas jų priedas bei komponentas. Laikui bėgant tokius gaminius norisi pakeisti naujesniais ir šiuolaikiškesniais, todėl pradedame dairytis naujos kompiuterinės technikos. Nors kiekvieno gaminio paieškų procesai šiek tiek skiriasi, yra keletas universalių patarimų, kuriuos galima pritaikyti bet kuriam pirkiniui – šį kartą jais ir pasidalinsime.

Įvertinkite asmeninius poreikius

Šis aspektas bus svarbus net ir aptarinėjant žemiau pateiktus pasirinkimo kriterijus – nuo poreikių išsigryninimo turėtų prasidėti bet kuri Jūsų paieška. Taip nepasiklysite tarp skirtingų šios įrangos tipų ir jos suteikiamų galimybių. Juk skiriasi net ir pačių kompiuterių galimybės: stacionarūs tinka tiems, kurie neketina keisti tokios technikos vietos ir yra linkę ją komplektuoti patys, nešiojami patinka vertinantiems mobilumą, o planšetiniai stebina išskirtinai kompaktišku dydžiu.

Be to, net ir tokio paties tipo kompiuterius galima pasitelkti skirtingoms reikmėms: vieni juos naudos žaidimams, kiti – neįpareigojančioms pramogoms, o tretiems ši technika bus reikalinga darbo užduotims. Logiška, kad priklausomai nuo to, skirsis ir kompiuteriams keliami reikalavimai – lygiai tą patį galima pasakyti ir apie papildomus jų priedus. Tad jeigu iš anksto žinosite, ko tikitės iš naujųjų pirkinių, apsipirksite kur kas efektyviau ir tikslingiau.

Palyginkite specifikacijas

Įsivertinus poreikius, galima konkrečiau susipažinti su atitinkamų prekių charakteristikomis ir pagalvoti, kaip jos tarnaus Jums. Nors naujausios ir šiuolaikiškiausios funkcijos visuomet šiek tiek vilioja, už jas gali tekti susimokėti papildomai, tad verčiau rinktis tai, kas iš tiesų yra vertinga būtent Jums. Pavyzdžiui, jei atskirai bus įsigyjami SSD diskai, turėsite galimybę susipažinti su labai skirtingomis jų talpomis. Nedideliems dokumentams, filmų ir nuotraukų bibliotekoms gali pakakti 128 – 256 GB variantų, tačiau jeigu planuojate kaupti žaidimus ar kitus didesnius failus, atitinkamai gali prireikti net ir kelių terabaitų. Svarbu suprasti, kad neteisingų pasirinkimų šiuo atveju nėra: juos tokiais galima vadinti tik tuomet, jei specifikacijos visiškai nesutampa su Jūsų poreikiais.

Atsižvelkite į gamintoją

Prekinis ženklas yra svarbus dėl kelių priežasčių. Visų pirma, galima įsitikinti kompiuterinės technikos kokybe – gerai pažįstamos kompanijos visuomet asocijuojasi su didesniu patikimumu, tad esame linkę joms teikti pirmenybę. Žinoma, kartais gali nustebinti ir neseniai rinkoje pasirodę gamintojai, tačiau bet kuriuo atveju galime apie juos surasti informacijos. Būtent čia ir prieiname prie antrojo svarbaus niuanso – kiekviena kompanija turi tam tikrą reputaciją, leidžiančią nuspręsti, ar atitinkami prietaisai yra būtent tai, ko mes ieškome. Pavyzdžiui, el. parduotuvėje Pigu.lt Apple planšetės yra vienos populiariausių: jos giriamos dėl stilingo dizaino, aukštos kokybės ekranų ir patogaus naudojimo. Kiti gamintojai gali būti vertinami dėl galingumo ar puikaus kainos ir kokybės santykio – Jums tereikės tuo pasidomėti ir nuspręsti, kokioms ypatybėms pirmenybę teikiate patys.

Apsispręskite dėl biudžeto

Kompiuterinės technikos kainos dažniausiai yra ženkliai susijusios su jos suteikiamomis galimybėmis, todėl vertė gali skirtis pakankamai ženkliai. Geriausia, jei iš anksto nutarsite, kiek ketinate išleisti naujiesiems pirkiniams: taip galėsite šiek tiek susiaurinti paieškas ir surasti tuos produktus, kurie atitinkamoje kainų kategorijoje gali pasiūlyti geriausias charakteristikas. Dabar tokius prietaisus dažniausiai perkame internetu, tad labai patogiai galėsite palyginti net ir kelių skirtingų pardavėjų pasiūlymus.

Atkreipę dėmesį į visus šiuos aspektus, lengvai išsirinksite bet kokią kompiuterinę techniką. Jos pasirinkimo dabar tikrai netrūksta, todėl labai svarbu išsigryninti savo poreikius ir žinoti galimybes. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *