Pačios universaliausios ir populiariausios yra A formos suknelės. Į madą tokios suknelės atėjo dvidešimto amžiaus antroje pusėje. Suknelių forma dėl siauro korseto ir plataus sijono tarsi primena A raidę. Šis siluetas tinka įvairių figūrų moterims, tačiau jį labai mėgsta apvalesnių formų nuotakos. Jis rekomenduojamas ir žemoms moterims, nes su tokia suknele nuotaka atrodys aukštesnė.

Ampyro stiliaus sukneles išpopuliarino garsiojo iomperatoriaus Napoleono žmona Žozefina. Suknelės siluetas pradeda lengvai platėti žemiau krūtinės linijos. Priklausomai nuo nuotakos figūros, suknelė gali lengvai kristi arba šiek tiek aptempti figūrą. Tokio stiliaus vestuvinės suknelės labai tinka nuotakoms, kurių platus liemuo. Dažniausiai ampyro stiliaus suknelėms būdinga kvadratinė iškirptė, plačios petnešėlės arba rankovės. Tai taip pat labai universalus stilius, tinkantis bet kokioms vestuvių iškilmėms. Tokią suknelę mėgsta rinktis nuotakos su maža krūtine.

Balinės suknelės – tai ilgą ir pūstą sijoną su tiulio pasijoniais turinčios vestuvinės suknelės siauru liemeniu, kurios paplito po Anglijos karalienės Viktorijos vestuvių ir iki mūsų dienų išliko itin populiarios. Tokių suknelių iškirptės ir rankovės būna labai įvairios.

Princesės suknelės, pasižyminčios aptemptu korsetu ir platėjančiu sijonu į madą atėjo antroje dvidešimto amžiaus pusėje Monako princesės Greisės Keli dėka. Tokioms vestuvinėms suknelėms būdingos aiškios linijos ir vertikalios siūles. Šios vestuvinės suknelės tiesiog apjungia klasikinę ir romantinę madą.

Balerinos suknelių ilgis yra iki pusės blauzdų, šis siluetas kilo iš klasikinio baleto kostiumo. Tokios vestuvinės suknelės siuvamos iš itin plonos medžiagos, pvz.: tiulio arba labai plono šilko ir lengvai plazda virš pasijonių sluoksnio.

Undinėlės siluetas labai seksualus ir gundantis, jis pabrėžia kiekvieną kūno liniją, todėl tinka pasitikinčiai savimi nuotakai. Tokia suknelė aptempia nuotakos kūną iki kelių, o žemiau platėja. Tai rafinuotas ir elegantiškas siluetas ir tinka dėvėti tiek per romantiškas paplūdimio vestuves, tiek ir per oficialias iškilmes.

Siauras aptemptas sukneles mėgo Marilyn Monroe. Tai gali būti paprastos, gražios ir elegantiškos vestuvinės suknelės. Jos priglunda prie kūno ir aptempia jį, kartu išryškinamas liemuo, talija ir klubai. Tačiau tokios vestuvinės suknelės pabrėžia visus figūros trūkumus.

Suknelėa su U arba V formos korsetais išsiskiria pažemintu liemeniu ir korsetu, suteikiančiu tam tikrą formą, prasidedančią truputėlį žemiau liemens. Toks siluetas netinka smulkioms ir žemoms nuotakoms, nes vizualiai mažina ūgį. Tačiau labai lieknina ir padeda paslėpti pilvuką.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *