Didžėjus (arba tiesiog Dj) – asmuo, atsakingas už muzikinio fono kūrimą bei valdymą bet kokio pobūdžio renginio metu, nesvarbu, ar tai būtų moksleivis, mokyklos šokių metu sėdintis prie kompiuterio bei perjunginėjantis dainas, ar profesionalas, dirbantis su sudėtinga technika ir pelnęs visuotiną pripažinimą. Paanalizuosime, kokiais ypatumais pasižymi DJ paslaugos?
Tradiciškai didžėjaus darbas mums siejasi su “kietu” žmogumi, dirbančiu su garso aparatūra kokio nors vakarėlio metu. Tačiau šiandien didžėjų galite pasamdyti ir…senelės jubiliejaus proga! Beveik visose renginių organizavimo agentūrose DJ paslaugos siūlomos kaip alternatyva gyvai muzikai arba pastarosios papildymas. Labai dažnai muzikantas bei didžėjus yra vienas ir tas pats asmuo. O neretais atvejais pastarasis prisiima ir renginio vedėjo vaidmenį – nemažai atsakomybės, ar ne?
Didžėjaus darbas apima muzikinių kūrinių, naudojant vieną ar kitą garso (kai kuriais atvejais ir šviesos) aparatūrą, pritaikymą prie konkrečios progos bei jos leidimą. Grojamos pilnos dainos ar dalis jų, neretai naudojamasi iš anksto sukurtais miks’ais. Tad didžėjus savotiškai yra ir muzikos kūrėjas. Aišku, tai labiau pasireiškia kalbant apie tikrus profesionalus, priklausančius šios srities “elitui’ mūsų šalyje, o gal net bandančius “išplaukti” ir į internacionalinius “vandenis”. DJ paslaugos, užsakomos tradicinių švenčių bei vakarėlių metu, yra geros tuomet, kai leidžiami kūriniai atitinka visų susirinkusių asmenų skonį bei priverčia pajudėti iš vietos. Kai kuriais atvejais tai suderinti yra gana sudėtinga: įsivaizduokite giminės susitikimą, kuriame dalyvauja skirtingų kartų atstovai. Norint, jog nuoširdžiai linksmintųsi visi, būtina itin kruopščiai suplanuoti dainų grojaraštį (dažniausiai tai iš anksto derinama su užsakovu).
Nors didžėjaus darbas kai kam gali atrodyti itin paviršutiniškas ir lengvas – vos ne kaip dainų perjunginėjimas kompiuteryje naudojantis muzikos grotuvu, taip toli gražu nėra. Šios specialybės atstovai turi pasižymėti:
- Atsidavimu darbui. Didžėjaus darbas nesibaigia ties publikos linksminimu leidžiant “gabalus” – reikia atlikti ir nemažai “namų darbų”: tai yra domėtis muzikos kūrinių naujovėmis, galbūt sumiksuoti kažką originalaus, iš anksto ruoštis kiekvienam pasirodymui ir panašiai.
- Ištvermė. Kai kurie vakarėliai tęsiasi per visą naktį – atlaikyti tokį ritmą tikrai ne kiekvieno jėgoms.
- Meilė muzikai. Geras specialistas yra tas, kuris myli savo sritį. Šiuo atveju tas yra itin aktualu – priešingu atveju ilgai užsiiminėti šia veikla nepavyks: pačiam truks kantrybė arba publika “išbrokuos” kap netinkamą. Tai – asmeninė savybė, būtina kiekvienam, besisukančiam renginių organizavimo sferoje. Didžėjaus darbo nereikėtų įsivaizduoti vien kaip kontakto su muzikos aparatūra – būtina gebėti bendrauti ir su susirinkusiais žmonėmis.
Jei Jūsų renginiui reikalingos DJ paslaugos, pasidomėkite, ką siūlo vienas ar kitas asmuo, organizuojantis renginius – tikrai rasite sau tinkamą variantą.