Nieko nėra jaukiau ir romantiškiau, kuomet susisupus į pledą, galima ramiai ilsėtis sėdint prie krosnelės. Būtent tokia vizija iškyla prieš akis, pagalvojus apie poilsį sodyboje ar vasarnamyje. Tačiau puikiai žinome, kad ankstyvą pavasarį oro temperatūra dar nelepina tiek, kad neprireiktų vakarais pasišildyti. Tuomet puikiai gelbsti krosnelė, kuri ne tik šildo, bet ir tampa stilinga minimalistinio interjero detale. Tad į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis šį namo šildymo variantą?
Visų pirma, reiktų nuspręsti kokio tipo krosnelės jums reikia. Būna pačių įvairiausių krosnelių, pagamintų iš plieno, metalo ir ketaus. Priklausomai nuo to, iš kokių medžiagų ji pagaminta, priklausys ir kaitrumas, šildymo efektyvumas ir saugumas. Visų pirma, nuspręskite kokie jūsų prioritetai – ar jums reikalinga šildymo funkcija ar norite ir stilingos interjero detalės. Jei neturite didelių reikalavimų šildymui, tuomet puikiai tiks metalinė ar plieninė krosnelė. Tačiau labai svarbu jos neperkaitinti ir atsižvelgti į gamintojų rekomendacijas, kiek reikia krauti malkų ir kokios rūšies kurą galima papildomai naudoti. Kitaip šio tipo krosnelės gali deformuotis nuo aukštos temperatūros ir durelės gali sandariai neužsidaryti. Taip pat gali krosnelė prarasti savo pradinę formą, nes nuo didesnio karščio plienas ir metalas plečiasi.
Patikimiau būtų rinktis krosnelę pagamintą iš ketaus. Tokio tipo krosnelė yra labai praktiška ir ilgaamžė, nors gali jos kaina būti ir aukštesnė. Tačiau ji tikrai atliks savo pagrindinę funkciją – šildys jūsų namus. Šiluma gali išsilaikyti net iki 10 valandų. Prekyboje galima rasti ir mišraus tipo krosnelę, kur ketus derinamas su kokliais. Ji estetiškai labai patraukliai atrodo ir įkaitus, palaipsniui į aplinką atiduoda sukauptą šilumą, tad šalia tokio šilumos šaltinio bus labai smagu vakaroti su savo artimaisiais.