Sporto pasaulis visuomet žavi neįtikėtinomis ir kvapą gniaužiančiomis istorijomis, adrenalino kupinomis varžybomis ir per visą pasaulį garsiai nuskambančiais rezultatais. Todėl nepaisant to, ar jus domina sporto lazybos, ar jūs jau nuo seno sekate sporto pasaulio naujienas ir savo gyvenimo neįsivaizduojate be sporto, keletas įdomių faktų nepamaišytų nei vienam iš jūsų.
Golfo kamuoliukuose yra apytiksliai 336 duobutės
Golfo kamuoliuke esančios duobutės yra skirtos tam, kad kamuoliukas taptų labiau aerodinamiškas. Tai reiškia, kad tokiu atveju jis gali oru nuskrieti didesnį atstumą. Nėra jokių oficialių taisyklių, kurios nustatytų, kiek duobučių turėtų turėti golfo kamuoliukas, tačiau paprastai golfo kamuoliukuose būna tarp 300 ir 500 duobučių.
Olimpiniai aukso medaliai daugiausia gaminami iš sidabro
Daugybė žmonių iki šiol nežino, kad Olimpiniai aukso medaliai iš tikrųjų yra gaminami ne iš aukso. Nepaisant tokių medalių pavadinimo ir spalvos, nuo 1912 m. jie yra daugiausia gaminami iš sidabro – aukso juose yra labai nedaug. Pavyzdžiui, 2016 m. vykusiose Rio de Žaneiro Olimpinėse žaidynėse aukso medaliuose aukso buvo vos 1,34 %.
Sportu užsiimta ir Mėnulyje
1971 m. Alan Shephard ir Edgar Mitchell save įrašė į istoriją kaip pirmieji žmonės, kurie Mėnulyje užsiėmė sportu. „Apollo 14“ misijoje dalyvavęs astronautas E. Mitchell vėliau tai apibūdino kaip „pirmąją Mėnulio Olimpiadą“. Shephard mušė golfo kamuoliuką, kai tuo tarpu Mitchell metė savadarbę ietį – pastaroji iš tikrųjų buvo vieno iš jų atlikto eksperimento dalis.
Michael Phelps laimėjo daugiau Olimpinių aukso medalių nei Meksika
Rio de Žaneire 2016 m. vykusiose Olimpinėse žaidynėse visame pasaulyje šiandien puikiai žinomas plaukikas Michael Phelps savo medalių kolekciją papildė penkiais aukso medaliais ir vienu sidabro medaliu, tokiu būdu pasiekdamas rekordą, nes jo aukso medalių kolekcijoje buvo jau 28 medaliai. Tai reiškia, kad šis įspūdingą talentą turintis plaukikas per savo karjerą yra laimėjęs daugiau Olimpinių aukso medalių nei daugybė šalių nuo pat 1896 m., tarp kurių yra ir Portugalija bei Meksika.
E-sporto žaidėjui Danny „Shiphtur“ Le JAV suteikta atleto viza
Šiandien e-sporto rinka yra milžiniška ir kasmet labai sparčiai auganti, todėl visiškai nenuostabu, kad laikui bėgant e-sporto žaidėjai taip pat imami vadinti sportininkais. Tai parodė ir JAV imigracijos tarnybos darbuotojų sprendimas, kuomet kanadietį e-sporto žaidėją Danny „Shiphtur“ Le 2007 m. prisijungusį prie amerikiečių „League of Legends“ komandos jie pripažino atletu, suteikdami jam JAV atleto vizą.