Jei planuojate ieškoti darbo arba norite pakeisti esamą, jums būtina sukurti savo gyvenimo aprašymą, kuriame turėsite nurodyti išsilavinimą, darbo patirtį ir kompetencijas, kurias esate įgiję ir kurios gali praversti naujame darbe. Visgi, jei galite pasigirti nemaža darbo patirtimi, neskubėkite džiaugtis, darbdaviai šiais laikais yra itin reiklūs ir reikalauja, kad jo darbuotojas puikiai mokėtų bent vieną užsienio kalbą, pageidautina anglų arba rusų, priklausomai nuo verslo segmento, o taip pat yra privaloma mokėti naudotis kompiuteriu. Tiesa, jūsų kompiuterinis raštingumas neturi apsiriboti vien tik populiariausių operacinių sistemų žinojimu. Šiais laikais reikia mokėti naudotis įvairiomis nuotraukų redagavimo, teksto redagavimo ar maketavimo programomis. Tad, jei norite pagilinti savo kompiuterinio raštingumo žinias, jums bus reikalingi kompiuterių kursai.

Nemokami kompiuterinio raštingumo kursai

Mokslo ir socialinės institucijos dažnai organizuoja nemokamus kompiuterių kursus, tačiau jie yra orientuoti į pradedančiuosius arba garbingo amžiaus senjorus. Jų metu mokiniai yra supažindinami su pagrindinėmis kompiuterio funkcijomis, teksto rengimo programomis, skaičiuoklėmis bei internetu. Šie kompiuterių kursai dažniausiai yra pasirenkami, jei vyresnio amžiaus žmogus nenori iškristi iš darbo rinkos ar net ketina kažkur įsidarbinti, pavyzdžiui, bibliotekoje. Be to, jų dėka gyvenimas gerokai palengvėja, jiems tampa paprasčiau bendrauti su artimaisiais gyvenančiais užsienyje arba apsipirkti internetu. Visgi, jei tobulėti nori jaunas specialistas, vargu ar šių kompiuterių kursų metu jis sužinos kažką naujo.

Specializuoti kompiuterių kursai žmonių grupėms

Visų galų meistru nebūsite, tačiau kompiuterines programas, kurios yra reikalingos tiesioginiam jūsų darbui, išmanyti būtina. Tam pasitarnaus specializuoti kompiuterių kursai, kurie yra organizuojami žmonių grupėms klasėse arba nuotoliniu būdu. Pastarasis ypač populiarus ir patogus, nes mokytis galėsite jums patogiu laiku, nebent dėstytojas reikalauja kitaip. Tiesa, šie kursai labiau orientuoti į savarankišką mokymąsi. Jums bus suteikta visa reikalinga informacija, kad įvaldytumėte pasirinktą kompiuterinę programą, o kaip gerai išmokote „namų darbus“ patikrins praktinės užduotys bei egzaminas. Su dėstytoju taip pat bendrausite nuotoliniu būdu.

Individualūs kompiuterių kursai

Šių kursų metu visas dėmesys yra skirtas jums. Atsižvelgiant į jūsų jau turimas žinias yra paruošiama informacija, mokymosi programa, kurią vainikuoja praktinė užduotis ir egzaminas. Tokie kursai yra itin patogūs, nes dėstytojas mato kur jums sekasi geriau, o kur dar reikia padirbėti, todėl mokymosi programą koreguoja pagal individualius jūsų poreikius.

Kokius kompiuterinio raštingumo kursus pasirinkti, priklauso tik nuo jūsų pačių tikslų ir poreikių, tačiau įdėtos pastangos nenueina veltui. Jūs ne tik gausite diplomą, įrodantį, kad baigėte kompiuterių kursus, bet ir įgysite naujų žinių, kompetencijų ir užsidėsite didelį pliusą savo gyvenimo aprašyme. Tad, ir darbo paieškos bus lengvesnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *