ortopedija

Ortopedo – traumatologo pagalbos prireikia po įvykusių traumų – lūžus, išnirus kaulams, esant raiščių, sąnarių, meniskų plyšimams ar pažeidimams. Taip pat po operacijų, skirtų traumos padariniams gydyti. Esant įvairiems judamojo aparato pakitimams, skausmams ar deformacijoms. Ortopedai – traumatologai https://www.sbklinika.lt/paslaugos/specialistu-konsultacijos/ortopedai-traumatologai/ yra pasiruošę diagnozuoti ir konsultuoti, taip pat ir prižiūrėti gydymo eigą.

Pasitaiko ne tik staiga įvykusios traumos, bet ir lėtinės ortopedinės ligos ir deformacijos, kurios taip pat reikalauja ortopedinio gydymo.

Ortopedai – traumatologai be jau minėtų ligų, gydo ir ligas, susijusias su viršutinėmis ir apatinėmis galūnėmis, stuburo ir dubens kaulų problemas. Taip pat ir daugelį įgimtų ligų. Taip pat taiko gydymą endoprotezais, kuomet reikalinga pakeisti sąnarį dėl negrįžtamo jo sužeidimo, o funkcijas atstatyti kitu būdu nebeįmanoma.

Kita ortopedų sritis – kūdikių (tėvų)  konsultavimas, gimimo traumų, kaulų anomalijų, stuburo patologijos gydymas. Dažniausiai pasitaikančios – klubų sąnarių displazija, dislokacija. Nustačius klubų sąnarių displaziją, skiriamas gydymas – mankštos, specialūs pratimai arba klubų įtvaras, fiksuojantis klubų padėtį.

Taip pat ortopedas konsultuoja ir gydo vaikus esant padidėjusiam raumenų tonusui, dėl riboto judėjimo ar esant pavėluotam motoriniam vystymuisi, taip pat vaikams ėmus vaikščioti.

Be ortopedų – traumatologų taip pat yra ortopedai – chirurgai, kurie atlieka įvairias operacijas po traumų ir ne tik. Kaip pavyzdys, viena dažnai pasitaikančių deformacijų – pėdos didžiojo piršto ir pirmojo padikaulio deformacija. Ši problema dažniau pasireiškia moterims, ypatingai toms, kurios yra ištikimos aukštakulnių gerbėjos. Tačiau ši liga yra taip pat ir paveldima, todėl net nebūtina avėti aukštakulnius. Ryškėjant padikaulio deformacijai, gydoma mankštomis, masažais, įvairiomis vandens procedūromis. Žinoma, labai svarbu avėti patogią, minkštą avalynę. Jeigu problema opi, jaučiamas nuolatinis pėdų skausmas, gali būti skiriama operacija deformacijai pašalinti. 

.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *