grindys

Vieni žmonės teikia dėmesį praktiškumui ir ilgaamžiškumui, kiti estetikai ir grožiui, dar kiti yra tiesiog natūralumo gerbėjai. Todėl jei būtų klausimas, ką rinktis – medines grindis ar laminatą, nebūtų įmanoma atsakyti.

Šiuo atveju klausimas yra kas praktiškiau. Ir štai čia patyrę unideco.lt specialistai sako, kad ir kokie medienos gerbėjai bebūtume, negalime paneigti, kad laminatas yra praktiškiau.

Medinės grindys yra gražu, natūralu, jauku ir šilta. Tačiau medinių grindų danga ir medinės parketlentės nėra atsparios smūgiams, įbrėžimams ir drėgmei. Ypatingai, jeigu yra maži vaikai, žaislų ir daiktų mėtymas neretai tampa iššūkiu, kaip apsaugoti grindis.

Kitas dalykas, kalbant apie praktiškumą, esant grindiniam šildymui, medinės grindys ne visuomet yra pats geriausias pasirinkimas. Kadangi jų šilumos laidumas yra gana mažas, gali stipriai nukentėti grindinio šildymo efektyvumas.

Taip pat, medinės grindys netiks tose patalpose, kuriose nuolat yra didesnė drėgmė. Nerekomenduojama jas kloti prieškambaryje, kuris yra tiesioginis įėjimas iš kiemo, taip pat ir vonioje. Dėl drėgmės svyravimų gali atsirasti tarpeliai.

Kadangi gamintojas negali atsakyti už tinkamą grindų priežiūrą ir naudojimą, medinių grindų paviršiui nėra suteikiama garantija.

Vienas iš medinių grindų ir parketlenčių privalumų – jas galima šlifuoti, todėl atnaujinus grindis jos vėl atrodys lyg ką tik paklotos naujai.

O štai kalbant apie laminuotas grindis, jos yra žymiai atsparesnės mechaniniams smūgiams, įbrėžimams, taip pat ir drėgmei. Jų priežiūra paprasta, paviršius yra padengtas tvirtu, išoriniams veiksniams atspariu sluoksniu. Jos atsparios drėgmei, todėl drąsiai tinka visoms namų erdvėms. Šiuo metu galima rasti netgi specialiai vonios kambariui sukurtas laminato kolekcijas.

Laminatas labai gerai atiduoda šilumą, todėl puikiai tinka šildomoms grindims.

Laminuotoms grindims gamintojai suteikia garantiją, neretai ir 10-20 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *