terasa

Įsukami poliai (pamatai) – tai geriausias būdas pastatyti ilgaamžę terasą pageidaujamame aukštyje. Žiemos sezonas Lietuvoje gali padaryti nemenką žalą betoniniams pamatams dėl žemoje temperatūroje susidarančio įšalo bei pavasarinio atlydžio.

Ištisiniai betono pamatai ar betoniniai poliai gali pakeisti savo poziciją ir ilgainiui teks investuoti į jų atnaujinimą ar kitaip spręsti deformacijos sukeltas problemas. Tuo tarpu įsukami metaliniai poliniai pamatai užtikrina statinio stabilumą ilgus metus, nes poliai žemėje laikosi sriegių dėka.

Terasos ant polinių pamatų įrengimas yra lengvas ir greitas

Pirmiausia atliekami būsimos terasos ploto matavimai, numatomas reikiamų medžiagų (polių, tvirtinimo detalių, varžtų bei medvaržčių, terasinių lentų bei sijų) skaičius. Jokio specialaus pagrindo paruošimo poliniams pamatams nereikia. Pamatai paprasčiausiai įsukami žemėn eilėmis. Jei ant terasos planuojate statyti kubilą ar sūkurinę vonią, turėkite omenyje, jog vertėtų padidinti polių ir karkaso elementų skaičių, kad terasa atlaikytų didesnį svorį. Reikiamą polių skaičių gali įtakoti ir žemės tipas: minkštesniame dirvožemyje gali tekti susukti daugiau pamatų.

Antrame darbo etape imsimės polių gręžimo. Šis darbas yra švarus ir greitas. Pagalbinio gręžtuvo ir kreipiančiosios pagalba jis atliekamas lengvai ir be didelių rūpesčių. Kai poliai sugręžti, galima pereiti prie malonaus ir lengvo darbelio, kuris reikalingas bendrai tvarkai po būsima terasa sukurti. Visame numatytame plote patiesiame iš anksto paruoštą geotekstilės plėvelę. Ant jos paskleidžiame prispaudžiantįjį sluoksnį, t.y. skaldą, smėlį ar kitą numatytą medžiagą. Kai viskas paruošta, galima pereiti ir prie trečiojo etapo.

Trečiame terasos ant polinių pamatų statymo etape „už ragų“ čiumpame karkasą. Prie pamatų varžtais prisukame apatinę karkaso dalį. Stabiliai ir tvarkingai paruoštas apatinis karkasas – tai pagrindas viršutinei karkaso daliai. Kai įveiksite šį uždavinį, galėsite imtis bene paties maloniausio darbo –  terasinių lentų prisukimo prie viršutinio karkaso. Šis darbas tikriausiai yra smagus jau vien dėl to, jog galiausiai pamatomas bendras būsimos terasos vaizdas. Naudojant nematomą terasinių lentų tvirtinimo sistemą „CAMO“, jį atlikti malonu ir paprasta. Medsraigčiai su „CAMO“ sistema įstrižai įsukami į siūles tarp terasinių lentų, todėl varžtai yra užmaskuojami, bet tuo pačiu tvirtai laiko lentas pageidaujamoje pozicijoje.

Ketvirtasis terasos statymo etapas tikriausiai negalėtų vadintis rimtu darbu. Juk beliko tik pastatyti terasos laiptus ir nutepti naujo statinio medines dalis alyva. Pastarajam darbui puikiai tinka aplinkai draugiški „Woca“ gaminiai. Ši alyva apsaugos medieną nuo dėmių ir suteiks medžiui sodrią spalvą.

Terasos ant polinių pamatų statymas nereikalauja jokios sunkiosios technikos, trunka vos kelias dienas ir puikiai tinka sklypuose, kuriuose yra šlaitas ar kiti apribojimai. Tokias terasas itin lengva įrengti gana mažame plote, kruopščiai išpuoselėtoje gamtoje. Be to, tokios terasos statymo sezonas yra „atidarytas“ ištisus metus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *