europos sąjungos paramaLietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) paskelbė kvietimus smulkiam ir vidutiniam verslui teikti paraiškas pagal tris 2014-2020 m. finansinės perspektyvos priemones: „REGIO INVEST LT+”, „NAUJOS GALIMYBĖS LT“ ir „EXPO SERTIFIKATAS LT“. Viešosios įstaigos Marijampolės verslo informacijos centro, teikiančios konsultacijas Utenos apskrities verslininkams, vadovas Simonas Žunda įsitikinęs, kad tai yra didžiulė galimybė verslininkams plėsti savo veiklą. Konsultantas atkreipia dėmesį, kad visos šios priemonės turi specifinių reikalavimų ir prieš teikiant paraiškas ir verslo planus agentūrai vertėtų užsiregistruoti nemokamai konsultacijai.

„Šiuo metu laukiama paraiškų net pagal tris finansines priemones, tai: „REGIO INVEST LT+”, kuria skatinama inovatyvi gamyba ir paslaugų kūrimas, užsienio rinkų paiešką smulkioms ir vidutinėms įmonėms palengvinsianti „NAUJOS GALIMYBĖS LT“, o taip pat „EXPO SERTIFIKATAS LT“, kurios pagalba verslininkai galės sertifikuoti savo produkciją, skirtą eksportuoti savo gaminius į tam tikras rinkas. Visos priemonės skiriasi tarpusavyje, tačiau jas visas vienija tai, jog tai yra išskirtinė galimybė įmonėms žengti didelį žingsnį į priekį.“, – sakė Simonas Žunda.

Smulkus ir vidutinis verslas – svarbūs gerovės kūrėjai

Simonas Žunda aptardamas naujas priemones ir kodėl jos svarbios mums visiems, įvardino smulkų ir vidutinį verslą kaip didelį indėlį šalies ekonomikoje darančius šalies ūkio subjektus. Todėl visapusiška parama jiems, ypatingai konsultacijų forma, anot jo, yra labai svarbi. Itin didelę reikšmę SVV turi konkrečiose Utenos apskrities savivaldybėse, tarp kurių S. Žunda išskyrė Visaginą.

„Smulkus ir vidutinis verslas šalyje yra pagrindinis mokesčių mokėtojas, bet dažnai jis yra kiek pamirštamas.  Žinoma, yra ir geresnių pavyzdžių. Iš Utenos apskrities galima būtų išskirti, pavyzdžiui, Visagino savivaldybę, kuri prasidėjus Visagino atominės elektrinės uždarymui, daug dėmesio skiria smulkių ir vidutinių įmonių rėmimo sistemai tobulinti.“, – kalbėjo specialistas.

Priemonių įvairovė

Tarp paskelbtų priemonių, pagal kurias galima teikti paraiškas, pirmiausia būtų galima išskirti „REGIO INVEST LT+” priemonę. Ji turėtų dominti įmones, kurios pasiryžusios skirti bent jau 200 tūkst. eurų iš savo pusės, todėl tiks ne visiems. Pagal ją įgyvendinami stambesni projektai, susiję su gamybos procesų inovatyvumo didinimu, inovatyvių paslaugų diegimu. Teikiantys paraiškas gali tikėtis gauti nuo 35 iki 45 proc. prašomos paramos.

Asociacijos, klasteriai ir prekybos ir pramonės amatų rūmai galės teikti bendras paraiškas pagal priemonę „NAUJOS GALIMYBĖS LT“. Tiesa, naudos gavėjas vis tiek bus konkreti įmonė. Pagal šią programą, kuri finansuoja 50 proc. išlaidų, įmonėms siūloma dalyvauti užsienio parodose ir ieškoti galimybių kitose rinkose.

Trečioji priemonė, pagal kurią taip pat finansuojama pusė išlaidų – „EXPO SERTIFIKATAS LT“. Ji tinkama gamybos sektoriaus įmonėms, planuojančioms eksportuoti savo produkciją. Galima gauti įvairius pripažintus sertifikatus, be kurių kai kurios konkrečios rinkos daugeliui įmonių paprasčiausiai lieka uždaros. Tarp sertifikatų būtų galima paminėti BRC, Halal, Kosher ir kt.

Teikiant paraiškas pataria konsultuotis

Šiuo metu MVIC Utenos apskrityje įgyvendina projektą „Aukštos kokybės viešųjų paslaugų teikimas“. Jo metu smulkias ir vidutines įmones verslo pradžios ir plėtros klausimais nemokamai konsultuoja didelę patirtį turintys profesionalai. S. Žunda atskleidė, jog MVIC verslininkus konsultuos ir dėl paraiškų ES paramai pagal naujas finansines priemones gauti.

„Paruošti gerą paraišką tiems, kuriems tai nėra kasdieninis darbas, gali būti keblu. Žinoma, pavienėms įmonėms nėra neįmanoma paruošti paprastesnes formas, pavyzdžiui, dalyvavimui tarptautinėse parodose, bet sudėtingesnių investicinių projektų praktiškai net neverta imtis. Kasdien su tuo nesusiduriantiems labai lengva kažką praleisti arba ne taip suprasti. Todėl labai skatinu visus verslininkus registruotis, konsultuotis ir naudotis galimybe gauti kvalifikuotų ekspertų pagalbą. Su malonumu padėsime visiems norintiems.“, – ragino Simonas Žunda.

Susidomėje konsultacijomis gali registruotis telefonu 8-655-51751 arba el. paštu [email protected]. MVIC įgyvendinamam projektui „Aukštos kokybės viešųjų paslaugų teikimas“ iš ES struktūrinių fondų yra skirta apie 210 tūkst. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *