Apsauginiai, darbo rūbai ir įvairūs aprangos priedai, daugeliui profesijų, yra nepamainomi ir net būtini. Jie leidžia ne tik patogiai ir laisvai dirbti bei jaustis darbo vietoje, bet ir suteikia apsaugą, apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų, rimtų sužalojimų. Nors darbo apranga vaidina itin svarbų vaidmenį, ne ką mažiau svarbūs yra apsauginiai aprangos priedai, ypač – apsauginiai šalmai. Apsauginiai, statybiniai šalmai, kurie turi daugiau nei vieną pavadinimą, apsaugo galvą nuo smūgių, traumų ir leidžia saugiai dirbti. Jų dėka, galima išvengti sveikatos sutrikdymo, darbo vietoje jaustis saugiai. Tai vienas iš svarbiausių ir būtiniausių darbinių aksesuarų. Šalmai būna skirtingi, skirti skirtingiems darbams, tačiau, jų paskirtis ir funkcija viena – apsaugoti. Šiame straipsnyje aptarsime tai, ką naudinga žinoti apie apsauginių šalmų svarbą darbe ir tai, kaip išsirinkti tinkamą, kokybišką apsauginį šalmą. 

Kodėl darbe svarbu dėvėti apsauginį šalmą?

Žmonės šalmus ėmė dėvėti prie tūkstančius metų, dar prieš mūsų erą. Juos dėvėjo kariai, kad mūšių metu apsaugotų galvą nuo priešo smūgių. Anuomet naudoti šalmai buvo metaliniai, sunkūs, tačiau, savo paskirtį tikrai atliko. Galima teigti, kad metams bėgant, iš jų gimė ir apsauginiai darbo šalmai. Apsauginiai šalmai yra sukurti tam, kad apsaugotų galvą nuo krentančių objektų, galvos šonus, akis, kaklą nuo smūgių, įbrėžimų, elektros iškrovos. Kadangi, galvos traumos gali turėti be galo rimtų pasekmių ir, deja, darbo aplinkoje, tam tikrose srityse, pavyzdžiui, statybose, fabrikuose ir gamyklose jos yra gana dažnos, apsauginis šalmas vaidina itin svarbų vaidmenį. Dėl šios priežasties, apsauginio šalmo dėvėjimas, daugelyje sričių ir profesijų, yra privalomas. Be šalmo negali dirbti statybininkai, įvairūs darbininkai fabrikuose, gamyklose, cechuose. Taip pat, šalmus dėvi ir elektrikai, kelininkai. Tai tik dalis profesijų, kurioms šalmas yra būtinas ir be galo svarbus. Na, o norint išsirinkti tinkamą, gerą ir kokybišką apsauginį šalmą, prieš įsigyjant naudinga žinoti kelis, svarbius dalykus. 

Darbo pobūdis 

Pirmiausia, norint išsirinkti tinkamą, kokybišką ir saugumą garantuojantį apsauginį šalmą, reikia atsižvelgti į darbo pobūdį ir tai, kokios rizikos kyla darbe. Apsauginiai šalmai apsaugo ne tik nuo krentančių daiktų, bet ir nuo kitų nelaimingų atsitikimų, kritimų. Na, o skirtingi šalmai apsaugo nuo skirtingų pavojų. Kiekvienai profesijai skirtas šalmas privalo būti aprūpintas efektyviomis ir saugiomis apsaugomis, kurios garantuos darbuotojo saugumą. Pavyzdžiui, statybininkams reikalingi šalmai, kurie suteikia apsaugą nuo smūgių, iš visų pusių. Tuo tarpu, elektrikui būtinas šalmas, kuris apsaugo nuo elektros šoko, iškrovos. Na, o tie, kurie dirba lauke, šaltoje aplinkoje ir nori galvą apsaugoti ne tik nuo smūgių, turėtų rinktis šalmus, kurie yra pašiltinti, suteikia apsaugą ne tik galvai, bet ir ausims, kaktai.

Apsauginio šalmo tipas 

Renkantis apsauginius šalmus labai svarbu atsižvelgti ir į jų tipą. Naudinga atminti, kad šalmai gali būti skirtingų tipų, kurių kiekvienas pasižymi savomis ypatybėmis. Galima rasti kietų šalmų, šalmų su žibintuvėliais, reguliuojamo dydžio šalmų, šalmų su ventiliaciją. Na, o tinkamo tipo pasirinkimas priklauso nuo to, kokioje aplinkoje dirbate, planuojate naudoti šalmą. Šalmas su snapeliu apsaugos ne tik galvą, bet ir akis nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie akina. Tokie šalmai būtini tiems, kurie dirba lauke. Lauke ir karštyje dirbantiems būtini šalmai su ventiliacinėmis angomis, kurios neleidžia galvai perkaisti. Reguliuojamo tipo šalmai – praktiškiausi, kadangi, turi reguliavimo mechanizmą, kuris leidžia lengvai ir greitai pritaikyti šalmo dydį prie galvos dydžio. Šalmai su žibintuvėliais praverčia tiems, kurie dirba sunkiai ir prastai apšviestose vietose. Tad, svarbu prisiminti, kad šalmą reikėtų rinktis pagal tai, kokios profesijos atstovas esate, kur ir kokius darbus atliksite. 

Apsauginio šalmo spalva 

Daugelis mano, kad apsauginio šalmo spalva nieko nereiškia ir yra parenkama atsitiktinai, pagal gamintoją. Tačiau, iš tiesų, ji vaidina itin svarbų vaidmenį. Iš vienos pusės žvelgiant, spalva gali prisidėti prie papildomos apsaugos. Pavyzdžiui, šviesių spalvų, ypač balti šalmai gali efektyviau apsaugoti nuo karščio, kadangi, jį atspindi geriau nei tamsios spalvos šalmai. Ryškiaspalviai – lengviau pastebimi aplinkoje, suteikia geresnį suvokimą aplinkiniams. Tačiau, spalvos skiriasi ne tik dėl to. Dažniausiai, nuo šalmo spalvos priklauso ir darbuotojo užimamos pareigos. Pavyzdžiui, statybiniai šalmai gali būti skirtingų spalvų ir nurodo, kokią poziciją aikštelėje užima darbuotojas. Baltus šalmus dėvi įvairūs vadybininkai, juodus – aikštelės vadovai. Šalmai gali būti oranžiniai, mėlyni ar raudoni. Tiesa, tinkamos spalvos pasirinkimas priklauso nuo to, kokioje srityje dirbate. 

Apsauginiai šalmai ir apsauginiai darbo rūbai iš varle.lt – už žemą kainą! Čia rasite platų ir įvairių jų asortimentą bei pačias geriausias akcijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *