2020 metais paramą saulės elektrinėms gavo rekordinis, 5000 žmonių skaičius. Valstybės planuose yra 2019-2022 metais išdalinti 16 mln. eurų kompensacijų. Šią paramą gali gauti gyventojai, norintys įsigyti nutolusias saulės elektrines ar jas įsirengti ant nuosavo būsto, žemės.

Kam naudingos nutolusios saulės elektrinės?

Šios jėgainės nutolusiomis vadinamos todėl, kad gamina energiją vienoje vietoje, o ji naudojama kitoje, todėl nutolusios saulės elektrinės patrauklios žmonėms, kurie gyvena butuose, kotedžuose ir neturi nuosavo namo stogo ar tinkamo dydžio žemės sklypo.

Butų gyventojai rezervavę jėgainę saulės parke, pavyzdžiui, esančiame Kuršėnuose, Šiaulių rajone, naudos jos gaminamą energiją bet kuriame Lietuvos mieste ar kaime. Elektra iš pradėjusios veikti jėgainės patenka į elektros tinklus. Gyventojas, pasirašęs sutartį su tinklais, už nedidelį mokestį atsiima elektrą savo gyvenamoje vietoje.

Nutolusių saulės elektrinių savininkai taip pat gali gauti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paramą, kuri siekia 323 euro už 1 kW galios.

Kiek kainuoja nutolusios saulės elektrinės?

Šiuo metu Lietuvoje yra 5 saulės parkai, kuriuose gyventojai gali rezervuoti nutolusias jėgaines. Vienas iš geriausias sąlygas siūlančių parkų yra „Saulės grąžos“ Kuršėnų parkas. Vystytojas klientams siūlo ne tik palankias kainas, bet ir aukščiausios kokybės saulės elektrinių įrangą, kuri užtikrina maksimalų energijos generavimą bei ilgaamžiškumą.

Nutolusios saulės elektrinės Kuršėnų parke kainuoja 925 eurus už 1 kW, tačiau šiuo metu taikoma 50 eurų nuolaida. Be to, gavus paramą – 323 eurus už 1 kW galios, bendrai skaičiuojant, tiek galios galima nusipirki vos už 552 eurus. Jeigu jums reikia apie 4000 kWh elektros per metus, turėtumėte įsigyti 4 kW nutolusią saulės elektrinę, kurios kaina su parama būtų 2208 eurai.

Nutolusias saulės elektrines verta rezervuoti, nes taip sumažinsite kainas už elektrą, gaminsite ir vartosite švarią, aplinkai nekenksmingą energiją. Kuo daugiau elektros sunaudojate, tuo greičiau atsiperka jėgainė. Įprastai, gavus valstybės paramą, ji atsiperka per 4-6 metus.

Jeigu kyla klausimų dėl saulės elektrinės rezervacijos Kuršėnų saulės parke, kreipkitės į „Saulės grąža“ komandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *