Skolų išieškojimas iš fizinio asmens kartais gali būti labai sudėtingas procesas. Kai skolos išieškomos, pavyzdžiui, iš įmonių, tai jos turi turto ir nenori gadinti savo reputacijos, todėl pinigus dažniausiai sumoka laiku. Štai siekiant išieškoti skolas iš fizinio asmens, gali pasisekti, gali ir ne. Kai kurie asmenys yra visiškai nemokūs, oficialiai nedirbantys ar neturintys turto, tuomet visi teisiniai procesai labai užsitęsia ir viltis atgauti kažkada paskolintus pinigus tik blėsta. Ką tokiu atveju daryti?

Tam, kad skolų išieškojimas iš fizinio asmens būtų kuo sklandesnis, rekomenduojama kreiptis pagalbos į specializuotą skolų išieškojimo įmonę ar bent jau į stiprų advokatą. Bet kokios skolos išieškojimas gali tapti labai sudėtingu darbu, kurio nepavyks atlikti, neturint tam tikro teisinio išsilavinimo ar žinių. Būtų naudinga bent jau pasikonsultuoti su specialistu, kuris suteiktų naudingų patarimų, atsižvelgiant į konkrečią situaciją.

Skolų išieškojimo etapai:

  • atžymėta Skolininko informavimas žodžiu. Net ir kalbant apie bet kokias skolas, pirmiausia reikia šiek tiek žmogiškumo ir pasikalbėti su skolininku – žodžiu jam priminti apie skolą. Daugeliu atveju tik to ir pakanka. Galima tartis sumokėti skolą dalimis, pasirašyti tai įrodantį vekselį ir duoti patvirtinti jį notarui. Gyvenime nutinka visko, kartais skolininkas paprasčiausiai pamiršta skolą, tad visada pirmiausia reikia tartis ir tik tada imtis drastiškesnių priemonių. Gal po priminimo pinigai jau atsidurs jūsų sąskaitoje?
  • atžymėtaRašytiniai įspėjimai. Kai susitarti gražiuoju nepavyksta, šiame etape jau pravartu kreiptis į skolų išieškojimo įmonę. Jos darbuotojai skolininkui išsiųs rašytinius įspėjimus, kuriuose bus aiškiai nurodytos pasekmės, neapmokėjus skolos. Labai dažnai to taip pat pakanka, kad skola būtų atgauta.
  • atžymėtaTeismas. Kai nepavyksta niekaip kitaip ir rašytinius įspėjimus skolininkas tiesiog ignoruoja, pats metas su visais dokumentais kreiptis į teismą.
  • atžymėtaTeismo sprendimas. Jo metu yra nustatoma prievolė apmokėti skolą, suteikiamas paskutinis periodas, per kurį reikia tai atlikti.
  • atžymėtaTeismo sprendimo vykdymas. Jei ir toliau skolininkas neapmoka skolos, pradedama bendradarbiauti su antstolių kontoromis. Jos, kaip žinia, gali labai greitai išieškoti skolą iš asmens turto. Daugelis nenori turėti problemų su antstoliais, nes tada prisideda papildomos išlaidos antstolio darbui, todėl apmoka skolas dar iki tol.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *