stogas 

Stogas – viena pagrindinių namo dalių, kuri ne tik puošia ar eksterjerui suteikia išskirtinumo, bet ir atlieka itin svarbią apsauginę funkciją. Juk ne veltui sakoma, kad svarbiausia – stogas virš galvos. Nors iš pirmo žvilgsnio stogo dangos pasirinkimas ir įrengimas atrodo itin paprastas procesas, į jį įeina nemažai techninių elementų, kuriuos būtina įvertinti, kad galėtumėte džiaugtis kokybiška namo dalimi. Į ką atkreipti dėmesį renkantis stogą?

Stogo tipas

Pirmiausia turite pasirinkti, kokia stogo danga tinkamiausia jūsų pastatui. Trumpai apie dažniausiai naudojamus stogų tipus.

Plieninis. Tai puikus stogo dangos pasirinkimas, jei ieškote pigaus, lengvai montuojamo ir metalines čerpes imituojančio varianto. Žinoma, svarbu įvertinti, kad plieninė danga yra garsesnė ir nelabai tinkama, jeigu norite įrengti itin sudėtingos konstrukcijos stogą.

Čerpės. Tai dažnai naudojamas stogo dangos tipas. Populiariausios keraminės arba betoninės čerpės. Pastarosios yra itin universalios dizaino prasme – jos gali būti įvairių spalvų, todėl patiks norintiems išskirtinio eksterjero. Čerpės yra kiek brangesnės, tačiau pasižymi tokiomis savybėmis kaip atspartumas ugniai, ilgaamžiškumas.

Šiferis. Šis stogo dangos pasirinkimas yra gana pigus ir lengvai montuojamas, tačiau nepasižymi tokiu ilgaamžiškumu, kaip, pavyzdžiui, čerpės. Šiferis gali greitai išblukti, todėl jį teks keisti dažniau. Taip pat svarbu žinoti, kad asbestinis šiferis yra kenksmingas sveikatai, todėl ES jį naudoti uždrausta.

Konstrukcija

Dar pastato projektavimo stadijoje svarbu apgalvoti, kokia bus stogo konstrukcija – tai lems ir jo dangos pasirinkimą. Paprastai stogai būna plokšti arba šlaitiniai. Plokščiam stogui netinka šiferiniai stogai, akmens skalūnas bei molinės ar betoninės čerpės. Šlaitiniam stogui tinka kone kiekvienas dangos tipas.

Pastato paskirtis

Jei jums rūpi stogo dangos pasirinkimas, svarbu atsižvelgti ir į pastato tipą: ar tai bus gyvenamasis namas, ar vasarnamis, ar techninės, pramoninės paskirties statinys. Galvojant apie stogo dangos ilgaamžiškumą būtinai atkreipkite dėmesį ir į paties pastato eksploatacijos laiką. Pavyzdžiui, jei statote sodą arba pastatą ūkio reikmėms, galbūt jums nereikalingas pats brangiausias ir ilgaamžiškiausias variantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *