Nors daugelis turime puikios kokybės ir tinkamą vartoti geriamąjį vandenį, kartais susiduriama su kieto vandens problema. Nors, be jokios abejonės, toks vanduo kenkia ir žmogaus organizmui, dar daugiau žalos yra padaroma įvairiems buitiniams prietaisams, kuriems sąveikaujant su tokiu vandeniu, trumpėja laikas, kiek ilgai galėsite tomis elektroninėmis priemonėmis naudotis. Papasakosime, kas yra vandens minkštinimo druska, ką reikėtų apie ją žinoti bei kaip pasirinkti.

Pirmiausia svarbu tiksliai žinoti, kada apskritai yra reikalingas vandens minkštinimas. Pagrindiniai kieto vandens požymiai yra kalkių formavimasis, baltos dėmės ant indų, kriauklų ar vonių, ilgai neužverdantis arbatinukas ar netgi sunkiai šylantis boileris, būtent dėl užkalkėjusių vandens šildymo elementų paviršų. Pavyzdžiui, silpnai bėgantis vanduo iš dušų, čiaupų ar tiesiog, pats elementariausias rodiklis – blogai tirpstantis ir neputojantis muilas.

Jeigu pastebite savo namuose tokių požymių, turėtumėte susirūpinti ir rimtai apsvastyti galimybę pradėti naudoti minkštinimo druską. Visgi, tokios priemonės neturėtumėte skubėti įsigyti. Tokiam žingsniui yra labai svarbu susirasti puikius šios srities specialistus, kurie galės jus pakonsultuoti ir padės išsirinkti geriausią variantą už priimtiniausią kainą. Rinkitės įmones, kurios prekiauja tik patikrintomis vandens minkštinimo druskomis – taip nenusivilsite rezultatu, kokybe ir neišmesite pinigų „į balą“.

Minkštinimo druska turėtų būti kokybiška. Gera regeneracinė druska minkštinimo filtrui yra gaminama naudojant modernius apdorojimo procesus, kurių dėka išgaunama itin aukšto cheminio grynumo druska minkštinimo filtrui be žalingų elementų. Dar labai svarbu tai, kad tabletuota minkštinimo druska neturi jokių priemaišų, galinčių užteršti buitinius elektroninius prietaisus, tirpsta palaipsniui, tačiau nesuyra.

Dažniausiai naudojama vandens minkštinimo druska yra natrio chloridas (NaCl). Ji gali būti, kaip minėjome, arba fasuota tabletėmis arba skaldyta smulkesniais gabalėliais. Tabletėmis fasuota minkštinimo druska yra vienodos formos, tačiau galite rinktis ir skaldytą vandens minkštinimo druską, kuri dažniausiai būna skirtingų formų, taip pat pasmulkinta į mažesnius gabalėlius ir atitinkanti tam tikrą nustatytą dydį.

Dar reikėtų atkreipti dėmesį, kad neretai vandens minkštinimo filtras yra sumontuotas su vandens nugeležinimo sistema, kuri reikalauja periodiškos profilaktinės priežiūros. Kitu atveju, netinkamai veikiantis vandens nugeležinimas gali sugadinti vandens minkštinimo filtrus ir tada reikėtų juos taisyti ar netgi keisti naujais. Specialistai rekomenduoja ne rečiau kaip kartą per metus atlikti vandens filtrų profilaktiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *