Rankos, kojos, galvos ar bet kokia kita trauma – tai yra problema, kurią reikia spręsti kuo greičiau. Bet kokia trauma yra pavojinga žmogui, kadangi gali komplikuotis, o ateityje netgi atsinaujinti. Patyrus panašų dalyką, būtina kreiptis pagalbos į profesionalą, kuris pradėtų gydymą ir laiku sutvarkytų sužeistą vietą. Deja, daugelis žmonių patyrę kažkokią traumą, mano, kad jinai praeis ir pralaukia tam tikrą laikotarpį, kol praeina tinimas ar dingsta mėlynės. Faktas tas, kad tai nėra išeitis, o netgi atvirkščiai – kiekvienas, kuris taip pasielgia, dar labiau sau pakenkia.

Ortopedai

Ortopedai traumatologai dirba ir traumatologijos srityje. Kas yra traumatologija? Traumatologija tai mokslas apie traumas, sužalojimų gydymą. Taigi, kyla klausimas: kokias problemas sprendžia ortopedai traumatologai?

Ortopedai traumatologai gydo:

 • traumas;
 • kaulų lūžius;
 • meniskų plyšimus;
 • raiščių patempimus;
 • raiščių plyšimus;
 • artrozę;
 • ortopedines ligas;
 • kaulų išnirimus;
 • ir kita.

Taip pat gydytojai ortopedai traumatologai, esant reikalui atlieka įvairias chirurgines operacijas: artroskopines, pėdos kaulų deformacijos, kaulų lūžių (ilgųjų ir trumpųjų), sąnarių, sausgyslių, raumenų.

Ortopedai traumatologai dirba įvairiose klinikose, miesto ligoninėse ar net privačiai, įkūrę savo klinikas. Taip pat Lietuvoje dažnas ortopedas traumatologas dirba keliose skirtingose vietose ir taip padeda daugiau žmonių išsigydyti jiems nutikusias traumas. Tikrai ne vienam žmogui kyla klausimas ko reikia geriems ortopedams traumatologams ir kaip išsirinkti tą vienintelį ir patikimą žmogų, kuris padėtų išsigydyti.

Kokie turi būti geri ortopedai traumatologai?

 1. Pirmiausia geri ortopedai traumatologai turi būti kvalifikuoti, savo sritį išmanantys specialistai.
 2. Antra, visi ortopedai traumatologai turi būti malonūs, mandagūs ir priimtini, o ne atstumiantys, kadangi su jais reikės nuolatos konsultuotis ir bendrauti.
 3. Geri ortopedai traumatologai turi nuolatos domėtis savo sfera, tobulintis, lankyti įvairius seminarus, konferencijas, atlikti praktiką, važinėti į užsienį ir ten bendrauti su kitais šios srities specialistais.
 4. Kelti savo kvalifikaciją – ši sąlyga yra būtina.
 5. Stažuotis geriausiose užsienio klinikose ir tokiu būdu tobulėti.

Taigi, prieš eidami pas ortopedą traumatologą, pasidomėkite juo ir būkite tikri, kad pakliūsite pas tikrą savo srities specialistą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *