Miegodami praleidžiame vieną trečiąją savo gyvenimo. Aišku, vieniems norisi kiek daugiau miego, kitiems pakanka mažiau, todėl nesinorėtų visiems primesti to paties skaičiaus. Bet geras miegas – naudingas. Ir tikrai nereikėtų tam prieštarauti. Na, o kad pavyktų sapnuoti ne karčius, bet saldžius sapnus, svarbu pasirūpinti tinkama patalyne. Šiame straipsnyje – apie tai, kodėl ji turėtų būti graži.

Kalbant apie patalynę minėtinas visas miegamasis kambarys. Juk nuotaika gali priklausyti nuo to, kaip jis įrengtas. Kokios spalvos jame vyrauja? Kokie objektai karaliauja? Žinoma, itin daug reikšmės teiktina lovai ir tiems dalykams, kurie yra ant jos. Tai čiužinys bei patalynė. Jei pastaroji atrodo negražiai, yra nešvari arba susidėvėjusi (arba viskas viename), gali net nesinorėti eiti miegoti. Na, o kai pasiryžtama, gali nepatikti kvapas ar kitos ypatybės. Padėtis ištaisoma įsigijus naujus patalus. Tokius, kurie atitiktų skonį. Tokius, kurie būtų švelnūs ir mieli. Tokius, kurie suteiktų nepriekaištingą miego komfortą ir leistų mėgautis saldžiais sapnais.

Gražia patalyne pasirūpinti reikėtų ir tiems, kurie gulasi vėlai, o ryte dėl to sunkiai atsikelia. Sumanoma pažiūrėti įdomų filmą ar užsiimti kitokia veikla. Taip ateina ir praeina vidurnaktis, valandinė rodyklė savo ratą apsuka dar vieną ar du kartus, kol pagaliau susizgrimbama, kad laikas į lovą. Viskas būtų kitaip turint patrauklią patalynę. Pastaroji skatintų gultis. O tai reikštų, kad ryte atsikeltumėte lengviau. Vietoje frazės „dar pusvalandį pabūsiu prie kompiuterio“ norėtųsi išsidrėbti ir maloniai pailsėti. Ir būtent dėl to, kad patalynė skleistų žavesį.

Turint dailią patalynę ne tik vakaras malonus, bet ir rytas kupinas optimizmo. Juk žymiai mieliau pabusti tvarkingoje aplinkoje, ten, kur jauku ir gera. Nei vienas iš mūsų nenorėtume miegoti sklindant blogam kvapui. Nepatiktų būti apsuptiems to, ką galima pavadinti grožio priešprieša. O štai pasirinkę gražius patalus išvengiame bet kokio negatyvumo. Tuomet džiaugiamės nuostabia miegamojo erdve ir ryte jaučiamės pailsėję. Nuostabios gėlės ar kiti objektai, kuriais išmarginta patalynė, tiesiog sako „labas rytas“ ir nuteikia energingai.

Šios priežastys aiškiai nurodo, kad siekiant gerai išsimiegoti reikėtų pasirūpinti gražia patalyne. Grožis – subjektyvi sąvoka, tačiau patalynių gamintojai, tai suprasdami, siūlo platų patalų asortimentą. Vadinasi, kiekvienas žmogus gali pritaikyti miegamąjį pagal asmeninius norus.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *