Verslo pasaulį pažįstantys žmonės domisi įvairiais dalykais. Jei niekuo nesidomėsi, tai vargiai įkursi įmonę, tiesa? Pigios buhalterinės paslaugos – viena iš aktualių temų (nesvetimų ir Audita.lt specialistams).

Pasirenkama / privaloma

Žinote, būna tokių paslaugų ar daiktų, apie kuriuos sakoma „pagalvosiu“, „gal kitą kartą“, „lyg ir nieko“ ir pan. O štai buhalterijai netinka nei viena iš šių frazių. Nes tai yra kategorija „būtinai“. Ne „gal“, o „tikrai taip“, „privaloma“. Kalbant paprasčiau, yra įstatymai ir yra buhalterija, jais paremta. Įstatymų laikytis reikia? Reikia. Buhalteriją tvarkyti reikia? Reikia. Kai viskas sąžininga, tai ir įmonė skaidri, ir šalis gražesnė. Todėl ir straipsnio pavadinime yra žodžiai „kiekvienam verslininkui“ – juk kiekvienas gali prisidėti prie sąžiningos ekonomikos.

Ekonomikos sąvoka

Būtų malonu, jeigu šimtas procentų įmonių veiklą vykdytų visapusiškai sąžiningai. Deja, vis dar egzistuoja ekonominio šešėlio sąvoka, reiškianti, kad kol kas ne viskas gerai. Bet tikėkimės, kad laikui bėgant sąžiningumo bus tik daugiau. Na, o sąžiningi verslo pasaulio atstovai neabejotinai domisi buhalterinėmis paslaugomis. Dėmesį traukia ir pigios, ir brangesnės, ir skambiai apibūdintos, ir santūresnės. O esmė – tikslumas. Ne devyniasdešimt penkių ar devyniasdešimt devynių, o šimto procentų.

Tai, kas svarbu kiekvienam verslininkui: pelnas, plėtra, partnerių paieška, klientų lūkesčiai… Čia išvardyta nebūtinai iš eilės (kiekvienas nusistato savus prioritetus ir pateiktų skirtingą seką). O ko trūksta? Žodžio „buhalterija“. Nes pigios buhalterinės paslaugos (ir netgi brangios) rūpi bet kurios įmonės savininkui (bent jau idealiu atveju, kur verslas moka mokesčius be išsisukinėjimų).

Patirtis

Nors labiau akcentavome patį poreikį ir leidome suprasti apie pigumą, internete gana dažnai akcentuojamas kitas punktas – patirtis. Kaip jūs manote – patirtis buhalterijoje lemia daug ar mažai? Pavyzdžiui, keliolika metų praleista buhalterinių paslaugų įmonėje – ar tai svarus privalumas? Turbūt vieno atsakymo nesurasime, nes:

1) kiek žmonių, tiek nuomonių;

2) viskas priklauso nuo konkretaus žmogaus;

3) kartais talentas laimi prieš patirtį.

Be abejonės, buhalteriai suteikia įmonei naudos. Apie tai, kad paslaugos vienaip ar kitaip naudingos, pabrėžiama ne kartą. Verta pasakyti, kad jos ne tik naudingos, bet ir reikalingos. Nes, kaip minėta, be buhalterijos versle niekaip. Tai susiję ir su sąžiningumu, ir su sklandžia veikla.

Audita.lt

Pradžioje rašyta, kad verslininkus domina daug dalykų. O jei rūpi klausimai iš buhalterinio diskurso, užsukite į portalą Audita.lt. Taip įmonės kelias bus tiesesnis, vietoje duobių lygus asfaltas, o vietoje provėžų  – puiki kryptis.

Šios mintys svarbios ir tais atvejais, kai įmonė maža bei nauja. Svarbios ir tada, kai įmonė įsitvirtinusi rinkoje. Ir tada, kai kompanija turi gausybę filialų. Ir šimtu kitų atvejų.

Kartais ieškoma pigių paslaugų, kartais kaina paliekama antrame plane. Kad ir kokios nuostatos, vis dėlto buhalterija prilygintina investicijai – investicijai ne į bet ką, o į gerovę.

1 thought on “Tai, kas aktualu kiekvienam verslininkui

  1. Na nepamirškim, kad labai svarbu planuojant savo įmonėns biudžetą aptarti skolinimosi klausimą… Dažnai būna taip, kad atsiradus nenumatytoms išlaidoms sustresuojama, nežino vadovas, ką daryti, tačiau šį klausimą visada yra gerai aptarti iš anksčiau, turėti saugius ir patikimus kreditorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *