Šiais metais man bus pagaliau suteikiama vartojamoji paskola ir aš gausiu tai, ko seniai noriu. Kai dabar pagalvoju apie savo visą gyvenimą, tai suprantu, kad namo statyba yra tas tikslas, į kurį aš ėjau visą gyvenimą tikslingai. Todėl ir paskola, skirta būsto statyboms vartojamoji, yra man pirmas šūvis į orą, skelbiantis startą.

Dokumentai

Norėdamas papasakoti savo istoriją, turiu pradėti nuo pat pradžių. Esu programuotojas, dirbu pagal individualią veiklą, ir pajamos, kurias gaunu, yra oficialios. Neslėpsiu, seniau, kai nežinojau, kad man nusimato kažkokia vartojamoji paskola, aš tuos pinigus ramiausiai gaudavau į amerikietišką sąskaitą, ir būdavo ramu. Kam mokėti tokius didelius mokesčius, kai gali to nedaryti. Deja, taip pat, kaip ir žmona prieš nėštumą susitvarkė visus dokumentus, kad gautų normalias išmokas, taip lygiai ir aš, žinodamas, kad planuojama paskola, kad ir vartojamoji, o galbūt būstui, turiu pateikti visas pajamas. Taigi, visur rašoma, kad norint gauti paskolą, yra skaičiuojama metinės žmogaus pajamos. Aš, be abejo, tas pajamas turiu, ir metus prieš ruošiant dirvą statyboms, visas tas pajamas deklaruodavau, bei mokėdavau valstybei visai nemažus mokesčius. Tokia yra kaina to, kad man reikalinga vartojamoji paskola, taigi, nėra čia ko stebėtis.

Tačiau, kai galų gale aš atėjau su visais dokumentais banko paskolos, man vartojamoji paskola skaiciuokle rodė nulius. Nulis litų, tokią paskolą aš galiu gauti iš banko. Kodėl? Nes dirbu ne pagal darbo sutartį, o pagal individualios veiklos pažymą. Turiu būti pradirbęs bent dvejus metus, tik tada su manimi bus skaitomasi taip, kaip pridera. Iš pykčio vos ne sprogau, šaukiau, kad vartojamoji paskola (skaiciuokle) „Nordea“ man turi būti suteikiama. Juk, kai skambinau jiems į biurą, aiškiai išklausiau visų tiradų apie tai, kam gali būti skolinami pinigai, ir kam negali. Tiksliai žinau, kad patekau į tą kategoriją, kur žmonės gauna pinigus, už kuriuos turi susimokėti. Tai kokios gi problemos? Pasirodo, net ir Šiaulių bankas, vartojamoji paskola ir visos jų nuostatos paklūsta toms pačioms taisyklėms. Aš sakiau, kad mane informavo būtent taip, ir kad aš kalbėjau su konsultante. Jie labai manęs atsiprašė – gal kalbėjau su kokiu nors naujoku.

Kita išeitis

Galų gale, kai supratau, kad vartojamoji paskola SEB banke, nei jokiame kitame, man nebus suteikiama, aš nutariau kreiptis į greitųjų kreditų bendroves. Jos kur kas lanksčiau nei kredito unija žvelgia į žmogaus situaciją, ir nenuvertina jo vien todėl, kad jis dirba pagal individualią veiklą. Siauliu bankas, galima sakyti, man parodė vidurinįjį pirštą, o svajonė pasistatyti namą niekur nedingo. Taigi, aš išsprendžiau visą šią situaciją paprastai: nutariau statytis namą, pasiskolindamas iš greitųjų kreditų.

Papasakosiu, kokie ten yra reikalavimai. Panašiai, kaip ir tada, kai teikiama vartojamoji paskola DnB, yra žiūrima tavo pajamos, yra skaičiuojama, ar tu gebėsi grąžinti tai, ką pasiskolinai. Man labai patinka, kad greitųjų vartojimų kreditų atveju, kaip ir tada, kai imamas autolizingas per tam tikras kompanijas, nėra svyruojančių palūkanų. Visą gyvenimą man tėvai sakydavo, kad niekada neimčiau paskolos, nes vieną dieną uždirbi, kitą ne, nes vieną dieną turi mokėti mažai, kitą dieną jau užkaltos didžiausios palūkanos. Aišku, kad ir aš pats visai nenoriu jokių panašių scenarijų savo gyvenime, todėl labai džiaugiuosi, kad greitieji kreditai netaiko tų šokinėjančių palūkanų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *