Apie burnos higienos privalumus ir būtinybę kalbėti net neverta, kadangi visi puikiai žino, kad tik tinkamai rūpintis savo dantukais galite būti tikras, kad jie bus sveiki ir gražūs. Burnos higiena yra būtina sąlyga. Galite pirkti pačias brangiausias priemones, tačiau jeigu nemokate tinkamai jomis naudotis – nepavyks užsitikrinti tinkamos burnos ertmės.

Apsilankymas pas profesionalą

Dantų higiena turi būti tiek atliekama namuose, tiek reguliariai lankantis pas profesionalą, kuris yra pasiruošęs naudojantis kokybiškomis priemonėmis nuvalyti net ir pačius didžiausius nešvarumus nuo Jūsų dantukų.

Reguliari higiena turi būti atliekama kartą per pusę metų. Tokiu atveju ne tik bus pašalinami visi nešvarumai, kurie gali būti kenksmingi Jūsų dantukams, tačiau tuo pačiu ir gali juos bent jau kiek nors balinti. Profesionali burnos higiena atliekama naudojant modernią techniką, kuri visiškai nekenkia dantukams. Štai todėl labai dažnai pirmiausia siūlome reguliariai naudotis profesionalios higienos paslaugomis, o tik paskui pradėti galvoti apie dantų balinimą. Kai kuriems asmenims paprasčiausiai užtenka reguliarios higienos, kadangi nuo jos labai puikiai pabalsta dantys.

Natūralūs dantų balinimo būdai

Greta apsilankymo pas stomatologą galite ir pats pabandyti namuose kiek pabalinti dantukus. Tačiau viską daryti rekomenduojame pasitarus su savo stomatologu. Jie taip pat žino, kokios natūralios priemonės skirtos dantukų balinimui ir jiems negaila pasiūlyti. Tačiau nepamirškite, kad šiuo atveju svarbiausia yra saikas. Su naminėmis priemonėmis galima kur kas labiau susigadinti dantukus nei kad pirktinėmis, kurios yra reglamentuotos ir patikrintos.

Dantų priežiūra neatsiejama nuo šių žemiau pateikiamų patarimų:

  1. Žinoma, tik reguliariai valant dantukus galite būti tikras, kad dantukai bus sveiki ir kad burnos higiena neturės būti itin dažnai atliekama. Valyti rekomenduojama dantukus du kartus per dieną. Trys kartais yra per daug. Vietoj trečiojo geriausia yra suvalgyti obuolį.
  2. Gera balinamoji priemonė yra soda, kuri gali padėti dantukams būti kuo baltesniais. Geriausias būdas nesugadinti ėduonies ir tuo pačiu dantukus kiek pašviesinti – dėti sodą ant dantų pastos. Valykite tokiu mišiniu dantukus kartą per dvi savaites. Tokiu atveju valymas nebus per dažnas.
  3. Citrinos sultys taip pat balina dantukus ir tuo pačiu sėkmingai sunaikina bakterijas. Tačiau labai svarbu nevartoti per daug, kadangi galite sugadinti dantukų emalį.
  4. Dezinfekuoti galima dantukus ir naudojant druską. Paprasčiausiai įdėkite druskos į vandenį ir skalaukite burną. Tai daryti siūloma kuo dažniau, kadangi druska sėkmingai pašalina net ir didžiausius kiekius bakterijų.

Burnos higiena yra vienintelis garantas, kad Jūsų dantukai bus sveiki ir gražūs. Kalbame tiek apie profesionalią burnos higieną, tiek apie reguliarią dantukų priežiūrą namuose. Nepamirškite, kad reikia prižiūrėti ir valyti ne tik dantukus, tačiau ir visą burnos ertmę, kadangi ant liežuvio bei žandukų taip pat kaupiasi labai daug kenksmingų bakterijų.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *