Laikas diktuoja madas, o mados diktuoja mums kaip rengiamės, kokius drabužius dėvime, kaip atrodome ir pagaliau ar jaučiamės gerai – madingai ir patogiai. Platų drabužių asortimentą mums gali pasiūlyti ne tik didžiosios parduotuvės ir jų tinklai. Vis daugiau žmonių renkasi apsipirkimą internetu, juk mūsų visuomenė vis mobilėja ir keliasi į skaitmeninį pasaulį. Suprantama perkant inteneto drabužių parduotuvėje yra vienas nepatogumas – prekės negali pačiupinėti, ir kas dar svarbiau – tai pasimatuoti. Drabužiams yra taikomi dydžių standartai, bet juk žmogus yra labai individualus. Štai atėjus į parduotuvę matuojantis suknelę galima ne tik paliesti audinį, pamatyti jo spalvą natūroje, bet ir pajusti kaip jis atitinka kūno formas. Perkant internetu to padaryti tiesiog neįmanoma, todėl tenka truputį rizikuoti. Prekių grąžinimo garantija yra gerai, bet pats formalumas reikalauja pastangų ir laiko. Pagaliau ne pats geriausias jausmas nusipirkus naują daiktą, juo nusivilti. Bet ar viskas taip blogai? Ne, ne viskas. Jei drabužis tik truputį netinka, jį visuomet galima pabandyti pataisyti. Sakysite ne visi mes esame inžinieriai ar siuvėjai? Teisnigai. Kiekvienas esame savo srities specialistas, todėl darome tai, ką mokame geriausiai. Taip ir su drabužiais. Drabužių taisymas irgi yra sritis, kuri ne visiems suprantama ir „įkandama“. (šį kartą sagos įsiuvimas ne argumentas). Išeitis yra paslauga drabužių taisymas, kurią teikia profesionali siuvykla. Tokias paslaugas galima lengvai rasti internete pagal raktinius žodžius. Todėl belieka rinktis pagal kainą. Čia kyla klausimas – kas yra pigu ir kas brangu? Atsakyti galim būtų taip. Ar ketindami apsilankyti pas stomatologą, jį renkatės pigiau, „kažkur rūsyje prie turgaus“, ar domitės klinika su gera reputacija? Štai ir atsakymas. Juk tas pat ir su drabužių taisymo paslauga. Jei norime kokybės – renkamės tikrus siuvėjus specialistus ir drabužius nešame taisyti į atelje, o ne į sandėliuke įsukūrusią siuvyklėlę.

Kalbant apie nupirktus elektroninėje parduodtuvėje rūbus, jei taip atsitiko, kad suknelė, sijonas ar kelnės jums ne visai tinka, tai juos galima nesunkiai pritaikyti jūsų dydžiui. Ir nebūtinai drabužis turi būti per didelis. Visi suprantame, kad per didelį dydį visada galima sumažinti, nukerpant, įsiuvant ar palenkiant. Tai žinoma tiesa, tačiau per mažas dydis irgi gali būti pataisomas. Kaip tai padaroma – tegul lieka nedidelė profesinė paslaptis. Bet tai tikrai įmanoma. Galima pateikti vieną pasvyzdį. Štai vyriškis atėjęs į atelje prašė patrumpinti džinsus. Siuvėja pagal savo patirtį ir žinias palenkė tam tikrą kiekį centimetrų. Tačiau vyriškis griežtai reikalavo palenkti daugiau, nors matėsi, kad kelnės jam bus per trumpos. Kliento norai – siuvėjui įstatymas. Atlikus darbos po keleto dienų tas pats vyriškis sugrįžo į siuvyklą su pretenzijomis, esą kelnės palenktos per trumpai ir gaminys tokiu būdu sugadintas. Reikalavo pinigų kompensacijai už gaminį. Suvėja pasakė: „gerai, ateikite vakare, kelnes mes pataisysime“. Ir būtumėte matę to kliento reakciją, kai užsidėjęs kelnes, kiek betampytų į viršu, jų ilgis buvo normalus. Puškavo, puškavo ir supratęs, kad neišdegs jo kėslai pasiimti pinigų (nes matėsi, kad jis tų kelnių nenorėjo, o parduotuvė atgal nepriėmė, nes buvo praėję per daug laiko), apsisuko ir netaręs nei žodžio išėjo. Klausite kaip pailginti kelnes, kurios buvo per trumpos, ir pailginti taip, kad nebūtų nei žymės. Tai irgi nedidelė profesinė paslaptis.

Todėl drąsiai galima apsiprekinti internetu ir nebijoti drabužį pritaikyti savo kūno išmatavimams.

Kita alternatyva parduodtuvėms yra drabužių siuvimas pagal individualius užsakymus. Taip galima dizainerių pagalba ne tik pasirinkti aprangos modelį, bet ir audinius bei funkcionalumą – pagal tai kam skirtas (darbui, laisvalaikiui ar šventei).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *