Tam tikrų prekės ženklų populiarumas Lietuvoje yra kiek kitoks, nei kitur pasaulyje. Kažkada Lietuva buvo viena iš ištikimiausių Nokia pirkėjų, dabar čia karaliauja Samsung. Pasaulyje yra ne vienas prekės ženklas, kuris stengiasi, kad būtent jų išmanieji telefonai būtų lyderiais rinkoje. Tokias pastangas dabar ypač rodo Huawei – trečias pagal dydį pasaulyje išmaniųjų gamintojas.

Tuo tarpu kitose rinkose karaliauja telefonai, apie kuriuos kartais net ir nieko nežinome. JAV lyderiai yra Apple, Motorola, Samsung ir vis dar gyvas Blackbery. Kinijoje – Lenovo, ZTE, Xiaomi, TCL, Oppo.

Šiandien norėtųsi atkreipti dėmesį į 4 pagal dydį išmaniųjų telefonų gamintoją pasaulyje Lenovo.

Lenovo 2014 metais buvo trečias, 2015 metais kiek nukrito, o 2016 metais įsitvirtino 4 vietoje po Huawei, Apple ir Samsung.

Ar ką nors žinote apie Lenovo išmaniuosius telefonus? Greičiausiai nieko. Akivaizdu, kad puikiai žinote nešiojamus kompiuterius, o gal net ir planšetinius, kurie Lietuvoje perkami neblogai. Tik kyla klausimas, kodėl Lenovo išmanieji telefonai taip sunkiai skinasi kelią į Lietuvos rinką?

Lenovo ZUK Z1 išmanieji telefonai turi 13 megapikselių kamerą ir 4100 mAh bateriją, kas daro juos labai gerais išmaniaisiais. Kainuoja jie 280 eurų Lietuvoje. Tai nedidelė kaina už itin galingą ir talpų 5,5 colių ekrano įstrižainės išmanųjį.

išmanieji telefonai

Lenovo Vibe P1 telefono baterija – 5000 mAh, o visos kitos savybės – pačios geriausios. Fortakas.lt parduotuvėje jis kainuoja vos 277 eurus.

Lenovo išmanieji telefonai labai nebrangūs – iki 300 eurų.

2014 metais Lenovo įsigijo kitą pasaulyje žinomą išmaniųjų telefonų gamintoją – Motorola. Tai buvo labai sudėtinga investicija, nes pirko iš Google, kuri taip ir nesugebėjo Motorolai suteikti „sparnų“ ir prikelti antram gyvenimui. Kažkada Motorola ir Nokia buvo pagrindinės priešininkės mobiliųjų telefonų rinkoje. Dabar abi kompanijos susidūrė su rimtais sunkumais.

Motorola Moto G4 Plus – šių metų modelis su 16 megapikselių kamera ir galingu procesoriumi.

motorola Z

Motorola Z – dar vienas neblogas naujas 5,5 colių įstrižainės telefonas su 21 megapikselio kamera, 3500 mAh baterija.

Kodėl šių modelių nėra Lietuvoje arba jie nukišti giliai el. parduotuvių kataloguose? Juk kainos atžvilgiu jie puikiai konkuruoja su kur kas žinomesniais Apple, Samsung, Sony telefonais. Beje, Sony, net nepatenka į didžiausių gamintojų dešimtuką, nors gamina daug modelių ir gana gerus telefonus.

Atsakymas gali būti labai paprastas – Lenovo ir Motorola nemato galimybės aktyviau konkuruoti su Huawei ir kitais gamintojais mūsų rinkoje. Reiškia gerų telefonų iš šių gamintojų nematysime kurį laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *