Vienas populiariausių šildymo būdų yra dujiniai katilai. Taip yra dėl to, kad juos nėra sudėtinga naudoti ir eksploatuoti. Be to šis šildymo būdas yra prieinamas daugumai, nes nereikalauja jokių papildomų išlaidų. Taip pat nereikia rūpintis dėl papildomos vietos, kur galėtumėte laikyti kurą: malkas, briketus ar anglis. Nereikia ir semti susikaupusių pelenų, kas būdinga kietojo kuro katilams. Reikia pasirūpinti tik vienu dalyku, dujotiekio atvedimu į jūsų namą.

 Dujiniai katilai yra saugūs, nes jie sukurti taip, kad kilus pavojui ar gaisro rizikai, jis automatiškai išsijungi ir atvėsta. Tad netikėtai nukritęs slėgis ar išmuštas elektros saugiklis tikrai nesugadins jo. Galima rinktis skirtingos rūšies katilus: įprastus ar dujinius kondensacinius. Pastarieji veikdami, išskiria vandens garus, kurie kondensuodamiesi išskiria daugiau šilumos ir toks šildymo būdas yra žymiai efektyvesnis. Tuo tarpu įprasti dujiniai katilai tokios funkcijos neatlieka. Taip pat kondensaciniuose dujiniuose katiluose cirkuliuojantis karštas vanduo, taip pat išskiria papildomą šilumą. Tokio tipo dujiniai katilai yra labai populiarūs, nes jie sunaudoja mažiau dujų nei kiti. Be to, ši investicija, ilguoju periodu tikrai labai atsiperka ir tarnaus ne vienus metus.

Prieš renkantis dujinį katilą, reiktų įvertinti vietą ar erdvę kur jį planuojate padėti. Galima rinktis pakabinamą kondensacinį dujinį katilą arba pakabinamą. Esminis skirtumas yra tik tai, kad pakabinami kondensaciniai katilai yra lengvesni ir mažiau užima vietos. Tačiau jei jums reikalingas didesnis kiekis karšto vandens, patariama rinktis ir šiek tiek didesnio tūrio kondensacinį dujinį katilą. Galima rinktis dar ir kitą variantą – mažesnį dujinį katilą ir didesnio tūrio vandens šildytuvą. Tad būtinai reiktų konsultantui nurodyti informaciją: ar dujinis katilas jums reikalingas karšto vandens paruošimui ar patalpų šildymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *