calm waitress wiping table with vase
Photo by Ketut Subiyanto on Pexels.com

Tiek gyvenamųjų, tiek gamybinių ar komercinių patalpų valymas priklauso ne vien nuo užterštumo lygio ir reikalingų darbų apimties. Kartais net ir pakankamai neužterštų ir nedidelių patalpų valymas būna sudėtingas. Tokiais atvejais sunkiai išsiverčiama be specialistų pagalbos. Aptarkime kokie tai atvejai.

Patalpos su dideliais langais

Jei į patalpų valymą yra įtrauktas ir langų valymas, didelę reikšmę turi kokie yra pastato langai. Išvalyti aukštus, didelio ploto langus yra pakankamai sudėtinga. Ką jau bekalbėti, jei valomos patalpos yra ne pirmame pastato aukšte. Dėl šios priežasties komercinių patalpų valymas dažniausiai patikimas valymo įmonėms. Aukšti pastatai su dideliais langais valymo specialistams nesukelia jokių problemų – pasinaudoję specialia technika jie išvalo net aukščiausiai esančius langus.

Patalpos su aukštomis lubomis

Gamybinių patalpų, kurių lubų aukštis siekia penkis ar dar daugiau metrų, savarankiškas valymas yra praktiškai neįmanomas. Norint išvalyti tokių patalpų sienas ir lubas reikalinga speciali technika. Įmonės, kurių kasdienis darbas yra patalpų valymas šių patalpų valymui naudoja specialius keltuvus, kurių pagalba kokybiškai išvalo ir aukščiausias lubas.

Patalpos, kuriose yra stambūs įrengimai

Dažniausiai sunkumų sukelia ne tiek gamybinių patalpų valymas, kiek jose esančių stambių įrengimų valymas. Pirmiausia, tokių įrengimų aukštis kartais siekia ir kelis metrus. Visų antrą, gamyboje naudojami įrengimai dažnai yra užteršti sunkiai nuvalomomis medžiagomis. Tepalai, riebalai ir kitos gamyboje naudojamos medžiagos reikalauja atitinkamo valymo naudojant chemines priemones, kurios efektyviai pašalina nešvarumus, bet nepakenkia mechanizmams.

Patalpos, kurių labai didelis plotas

Net jei patalpoje nėra jokių mechanizmų ir didelių langų, prieš pradedant valymo darbus  įvertinkite patalpos plotą. Pavyzdžiui, savarankiškas keliasdešimties kvadratinių metrų ploto parkingo patalpų valymas bus sudėtingas būtent dėl didelės erdvės. Tokiais atvejais įmonės valymo darbus atlieka su valymo mašinomis, kurios tiek darbo kokybe, tiek darbų trukme negali prilygti žmogaus darbui.

Nors visi sudėtingiausi valymo darbai būdingi gamybinėms ir komercinėms patalpoms, tačiau ir gyvenamųjų patalpų valymas ne visuomet vienodas. Kelių aukštų nuosavų namų valymas sudėtingesnis ne tik dėl didelio ploto, bet ir dėl laiptų valymo darbų. Na, o dažniausiai valymo darbus kompaktiškuose butuose sunkina tokie papildomi darbai kaip kilimų ar minkštųjų baldų valymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *