Head shot young smiling woman wrapped in towels holding cream, satisfied with professional cosmetic product results. Happy lady applies make up base on skin after morning skincare routine in bathroom.

Greičiausiai kiekviena turime savo kasdienės veido odos priežiūros rutiną, prie kurios esame pratusios ir kurią laikome tinkamiausia. Tačiau ar kada nors susimąstėte apie tai, jog galbūt kai kuriuos dalykus darote (arba praleidžiate) dėl įvairių vienur ar kitur bėgant laikui nugirstų patarimų? Kai veido odos priežiūra yra tokia svarbi mūsų gyvenimo dalis, per daugybę metų atsirado begalė mitų, susijusių su veido odos priežiūros sprendimais. Todėl dabar būtų pats metas išsklaidyti bent keletą mitų, kurie iki šiol yra labai populiarūs.

MITAS NR. 1: Karštas vanduo atveria odos poras ir geriau išvalo veidą

Pastarasis veido odos priežiūros mitas yra labai senas ir populiarus. Galbūt ir jūs ne kartą girdėjote, jog veido odą reikėtų plauti karštu vandeniu, nes tokiu būdu atversite odos poras ir kur kas geriau išvalysite veido odą. Tačiau to daryti jokiu būdu nereikėtų.

Nors nesakome, kad turėtumėte savo veido odą plauti lediniu vandeniu, puikiai tiks drungnas vanduo. Net jei jūs iki šiol prausiantis po karštu dušu ar karštoje vonioje puikiai atsipalaiduodavote, tai kenkė jūsų odai. Karštas vanduo iš odos pašalina natūralius riebalus, pažeidžia apsauginį barjerą ir išsausiną odą.

MITAS NR. 2: Kuo smarkiau šveičiate veido odą, tuo geriau

Su veido oda visuomet reikėtų elgtis labai švelniai. Per stiprus arba per dažnas šveitimas pakenks jūsų veido odai. Būkite švelnūs savo odai ir šveiskite ją tik du ar tris kartus per savaitę, priklausomai nuo to, koks yra jūsų odos tipas.

Veido odos šveitimo atveju mažiau reiškia daugiau. Per dažnas šveitimas atima iš odos jai būtiną drėgmę ir padaro ją jautresnę infekcijoms, laisviesiems radikalams, odos porų užsikimšimui ir kitoms problemoms, dėl kurių gali atsirasti ankstyvų odos senėjimo požymių.

MITAS NR. 3: Kartais miegoti su makiažu nėra nieko blogo

Suprantama, kad kartais po ilgos ir sunkios darbo dienos galite jaustis išsekusios, tačiau tai nėra priežastis eiti į lovą nenusivalius makiažo. Kai miegate su makiažu, jis gali susimaišyti su nešvarumais, riebalais ir teršalais, kurie per visą dieną susikaupė ant odos paviršiaus, tokiu būdu nulemiant veido odos porų užsikimšimą ir paskatinant uždegimus bei aknės protrūkius.

Be to, teršalai ir nešvarumai gali suardyti kolageną ir pagreitinti odos senėjimo procesus. Todėl nuo šiol niekuomet neikite miegoti tol, kol nebūsite nuo savo veido odos pašalinusios makiažo likučių ir nešvarumų!

MITAS NR. 4: Jei nešviečia saulė, apsauginis kremas nuo saulės nereikalingas

Kiekvienas žmogus žino, kad deginantis pajūryje karštomis vasaros dienomis turime naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Tačiau retas žino, kad apsauginis kremas nuo saulės yra reikalingas visais metų laikais ir bet kokiu oru – net jei už lango yra apsiniaukę ir šalta.

Nenaudojant apsauginio kremo nuo saulės, ilgainiui kenksmingi UV spinduliai gali padaryti didelę žalą mūsų odai, paskatinant odos senėjimo požymių, tokių kaip raukšlės ir tamsios dėmelės, atsiradimą. Be to, UV spinduliai gali išsausinti odą, ją sudirginti ir kartu padidinti odos vėžio riziką.

Todėl kasdien būtina naudoti plataus spektro (apsaugantį nuo UVA ir UVB spindulių) apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30. Apsauginis kremas nuo saulės turėtų būti paskutinis jūsų odos priežiūros procedūros žingsnis prieš tepant makiažą.

MITAS NR. 5: Riebiai odai nereikia drėkinamojo kremo

Dauguma žmonių, kurie turi riebią odą, yra įsitikinę, kad jiems nereikia jos drėkinti ir pakanka tik nuvalyti. Tačiau išoriniai veiksniai, tokie kaip UV spinduliai, aplinkos tarša ir pernelyg intensyvus ar šiurkštus valymas, gali pažeisti riebios odos apsauginį barjerą, todėl ji praranda drėgmę ir dėl to padidėja riebalų gamyba. Todėl jei nebus atstatyta prarasta drėgmė, oda ims gaminti dar daugiau riebalų ir atrodys dar riebesnė. Taigi, jei turite riebią odą, niekuomet nepamirškite į savo kasdienę veido odos priežiūrą įtraukti ir drėkinamąjį kremą, pvz., keramidų veido kremą su hialurono rūgštimi ir skvalenu.

Šaltinis: www.chalure.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *