Kelionė į alpakų ūkius mūsų šalyje tapo gana populiaria pramoga. Tačiau verta žinoti, jog šie gyvūnai gali nudžiuginti ne tik jaukia ir draugiška draugija, bet ir yra naudingi kitu aspektu – alpakų vilnos drabužiai yra itin vertinami visame pasaulyje. Iš šių gyvūnų vilnos gaminami ne tik drabužiai tiek vaikams, tiek suaugusiems, bet ir įvairūs aksesuarai bei namų interjero detalės. Skaitydami apie alpakų vilną galite dažnai rasti ją vadinant Andų kalnų lobiu.

Labai svarbus alpakų vilnos bruožas – atsparumas bet kokioms sąlygoms. Ji gali prisitaikyti prie itin žemos minusinės temperatūros ir, tuo pačiu, prie  didelio karščio vienos paros metu. Vadinasi, alpakų vilnos drabužiai yra ilgalaikiai ir savo estetinės išvaizdos nepraranda net dėvint pačiu įairiausiu metu ar veikiant kitiems poveikiams: dažnam skalbimui, dėvėjimui atliekant intensyvius veiksmus ar laikymui drabužiams nepalankioms sąlygoms. Šios savybės labai aktualios, kai kalba sukasi apie vaikus. Kaip žinia, mažyliai mėgsta šėlioti visai negalvodami apie dėvimų drabužėlių saugojimą. Arba, valgydami net itin tepų maistą, be jokios sąžinės graužaties, valosi nešvarias rankas į rūbus ir nesirūpina, kaip juos reiks išvalyti. Štai alpakų vilnos patvarumas tokiais atvejais – puiki galimybė vaikų drabužėlius išplauti saugiai, nepadarant žalos jų estetinei išvaizdai.

Pagal vilnos ypatybes galima išskirti dvi pagrindines alpakų rūšis:

  • Huacaya alpakos. Jos turi tankią, trumpą, garbanotą vilną;
  • Suri alpakos. Tai ilgos, spindinčios ir kabančios tankiomis sruogomis vilnos savininkės.

Mezgimo siūlams paprastai pasirenkama  Huacaya alpakų vilna. Suri alpakų vilna drabužių mezgimui pasirenkama gerokai rečiau, be to,  ji priskiriama atskirai mezgimo siūlų rūšiai. Todėl dažnai būna šiek tiek brangesnė. Bet kokiu atveju tiek megzti iš alpakų vilnų, tiek nešioti jų gaminius yra vienas malonumas: ir švelnu, ir šilta, ir dailu.

Rinkdamiesi alpakų vilnos mezgimo siūlus galite pamatyti užrašus „baby alpaca“ ar „alpakos jauniklių vilna“. Baby alpaca kategorijos parodo, koks yra siūlų plonumas. Pati ploniausia vilna vadinama royal baby. Todėl,  ieškodami pačių ploniausių siūlų, būtinai atkreipkite dėmesį į tokius pavadinimus. Tikrai neverta išsigąsti, jog bus sunku savarankiškai išsirinkti išties kokybiškiausius alpakos vilnos siūlus ar audinius. Bet kokius  niuansus visuomet galite aptarti su prekybos vietoje dirbančiais specialistais ar internetinių parduotuvių administratoriais. Profesionalūs patarimai padės išsirinkti tinkamiausią ir norimą alpakų vilną.

Tokios pačios pasirinkimo galimybės galioja ir renkantis jau pagamintus alpakų vilnos drabužius. Etiketėse ar internetinių drabužių prekių aprašuose nesunkiai rasite visą reikiamą informaciją apie tai iš kokios alpakų vilnos pagamintas gaminys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *