Daugeliui mūsų, gyvenantiems miestuose ir už jų ribų, namų saugumas pirmiausia siejamas su patikimomis durimis, rimtais užraktais ir galimai net grotomis ant langų bei sargybiniais šunimi kiemuose. Tačiau net ir visų šių priemonių gali būti nepakankamai, norint iš tiesų tinkamai apsaugoti savo būstą. Šiuolaikinės technologijos leidžia butų ir namų gyventojams panaudoti specialiai sukurtas signalizacijų sistemas nekilnojamo turto apsaugai, ir taip padidinti saugumą.

Rinkoje yra didelis siūlomų įrenginių ir sistemų pasirinkimas, tarp kurių nemažai žinomų visame pasaulyje prekinių ženklų ir netgi Lietuvos gamintojų, tokių kaip Eldes produktai, kuriuos atranda ne tik mūsų bet ir daugelio užsienio šalių gyventojai. Vertinant įvairių apsaugos sistemų parametrus, veikimo principus ir naudojamas technologijas, jas visas galima suskirstyti į tris pagrindines grupes. Taigi, renkantis signalizaciją namams, kotedžui ar butui, rekomenduojama pasirinkti iš kiekvienos šių grupių:

  • Patalpų ir teritorijos kontrolės būdas;
  • Atsakomybės už nekilnojamo turto paskirstymo principas;
  • Signalo perdavimo nuo apsaugos sistemos atsakingam asmeniui ar automatizuotai sistemai tipas.

Pirma grupė padeda atsakyti į klausimą kurią apsaugos sistemą reikėtų pasirinkti, pagal įrangos, kuri bus naudojama saugumui užtikrinti, tipą. Trys pagrindinės rūšys yra: apsaugos sistemos su priešgaisrine apsauga, vaizdo stebėjimo sistemos, praėjimo kontrolės sistemos. Antroje grupėje yra rodikliai nurodantys tai kas bus atsakingas už savalaikį reagavimą į iškvietimus. Variantai gali būti du: centralizuota sistema – kai atsakomybė perleidžiama apsaugos įmonėms, arba autonominė sistema – perduodanti pavojaus signalą namo arba būto savininkui. Pagal signalo perdavimo būdą signalizacijos yra skirstomos į laidines ir belaides. Pirmos yra kiek pigesnės ir gal kiek stabilesnės, tačiau yra pažeidžiamesnės nei belaidės, kurios pasižymi lengvesniu montavimu ir patogumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *