rožės

Šiandien, priklausomai nuo rožių spalvos, šiomis gėlėmis išreiškiama begalė įvairiausių emocijų, jausmų:

Baltos rožės- meilės, tyrumo, ištikimybės, nuoširdumo simbolis. Šios rožės turi dar vieną ypatingą reikšmę- simbolizuoja amžiną meilę. Todėl jas kaip tik dovanoti nuotakai.

Raudonos rožės- aistra ir stipri meilė. Visais laikais raudonų  rožių puokštes priimta dovanoti, kaip pagarbos ir susižavėjimo ženklą.

Rausvos rožės- išduoda naujų santykių pradžią, dėkingumą, simpatiją, švelnias emocijas ir nuostabos jausmą. Negana to, jos elegancijos ir rafinuotumo simbolis.

Bordo spalvos rožės turi liepsnojančios meilės, siautulingos aistros reikšmę. Violetinį ar levandų atspalvį turinčios rožės simbolizuoja susižavėjimą, magnetinę trauką, tačiau neturi nieko bendra su tikru meilės jausmu. Tamsias bordo rožes priimta dovanoti garbaus amžiaus žmonėms, kaip nevystančio grožio simbolį.

Geltonos rožės- draugystė,  laimė, džiaugsmas, pripažinimas. Tokiomis gėlėmis išreiškiamos pačios pozi tyviausios emocijos. Pramanas, kad geltona spalva reiškia išsiskyrimą.

Rožių gydomosios savybės

Rožės auginamos ir vertinamos jau tūkstančius metų. Šios gėlės apdovanotos išskirtinėmis savybėmis ir kone mistiškomis galiomis, veikiančiomis mūsų mintis, sveikatą ir grožį. Įvairiai apdoroti rožių žiedlapiai gali būti puikus vaistas nuo galvos, burnos ir gerklės skausmo, virškinimo negalavimų ir odos ligų. Rožės naudojamos ne tik parfumerijoje, kosmetikoje, bet ir kulinarijoje- gležni jų žiedai suteikia patiekalams egzotišką skonį bei kvapą. Rožių aromatas pasižymi atpalaiduojančiomis ir raminančiomis savybėmis, veikia kaip antidepresantas: padeda kovoti su nerimu ir stresu, ramina nervų sistemą, pakelia nuotaiką. Šį poveikį dar labiau sustiprina masažas ir meditacija. Masažo metu aliejus įsigeria į poodinį sluoksnį ir sumažina kraujospūdį, atpalaiduoja raumenis. Manoma, kad rožė- pirmoji gėlė, iš kurios distiliacijos būdu buvo išgautas eterinis aliejus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *