Automobilinė transporto priemonė daugeliu atvejų pasitarnauja kaip puikus ir patikimas pagalbininkas keliaujant iš vieno taško į kitą. Tai atveria plačias keliavimo galimybes, tačiau tuo pačiu ir įpareigoja rūpintis savo nuosavu automobiliu. Prižiūrėti, žinoma, reikia ne vien tepalų kiekį ar kuro lygį bake, bet ir vienas pagrindinių transporto dalių, tai – padangos. Kokybiškų padangų ilgaamžiškumas priklauso ne vien nuo pasirinktų gamintojų, bet ir nuo teisingo jų eksploatavimo.

Kelių eismo taisyklės reglamentuoja, jog padangas reikia keisti artėjant žiemos arba vasaros sezonui. Tai taip pat būtina padaryti ir artėjant padangos susidėvėjimo laikui, kai protektorių gylis ar pačių padangų amžius nebetenkina reikalavimų. Tuomet reikia ieškoti naujų batų savo automobiliui, nes su senais nebebus galima saugiai ir leistinai dalyvauti eisme. Jos nesuteiks gero sukibimo su kelio danga, slys posūkiuose, o su pačiu automobiliu sunku taps manevruoti ir jį valdyti.

Naujų kokybiškų padangų pasirinkimas yra svarbus ir kiekvienam labai aktualus žingsnis. Tinkamai pasirinktos padangos tarnaus ne vienerius metus, jos bus patvarios, stabilios ir ilgaamžės, tad nereikės jaudintis greitu jų atnaujinimu. Kokybiškų padangų privalumas neabejotinas, tačiau aktualu pasirūpinti ir jų išskirtine priežiūra. Priežiūra susideda iš tinkamo oro slėgio padangoje palaikymo, protektoriaus dėvėjimosi tikrinimo, tinkamo nenaudojamų padangų sandėliavimu bei kelių kitų veiksmų.

Prižiūrėti padangas, kad jos tinkamai pasitarnautų transporto priemonei, yra svarbu dėl daugelio priežasčių. Bene svarbiausia iš jų – automobilio saugumas kelyje. Su kokybiškomis ir tinkamai prižiūrėtomis padangomis kelyje daug lengviau manevruoti, taip užtikrinamas daug trumpesnis stabdymo kelias bei sumažinama galimos avarijos rizika. Automobilis su tinkamai paruoštomis padangomis lengviau valdomas, kas užtikrina ne tik vairuotojo ar keleivių, bet ir eismo dalyvių saugumą.

Tinkamų padangų pasirinkimas yra neabejotinai svarbus ir būtinas žingsnis kiekvienam vairuotojui. Tačiau nepakanka įsigyti ir sumontuoti jas ant automobilio, privalu pasirūpinti ir periodine kiekvienos padangos priežiūra. Jei laiku bus tikrinamas oras, protektoriaus gylis ir balansavimas, nereikės nerimauti dėl galimų netikėtumų kelyje. Tik tuomet pavyks užtikrinti geriausias vairavimo sąlygas kelyje, tik taip pavyks užtikrinti saugumą sau ir kitiems eismo dalyviams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *