Spiderman‘as, Žmogus Voras, princesė, prezidentas, kosmonautas, manekenė, dainininkė, direktorius  – tai tik keletas profesijų, apie kurias vaikai įvairiais laikmečiais svajodavo.  Visos šios personos – daugiau ar mažiau matomi ir viešai liaupsinami (arba smerkiami) žmonės. Šiek tiek paūgėjus ir įvertinus savo galimybes, suvokiama, jog profesijų spektras yra gerokai platesnis. Ar žinojote, jog buhalteris, kuris daugeliui asocijuojasi su kompleksų kankinamu kukliu akiniuotu žmogeliu, yra itin svarbus asmuo įmonėje? Buhalterinė apskaita Kaune figūruoja tiek tarp darbo skelbimų (ir toli gražu ne vien ieškančių pasiūlymų), tiek ir siūlomų mokymo bei kvalifikacijos kėlimų kursų skelbimuose. Paanalizuokime šią veiklos sritį bei specialybę nuodugniau.

Patyręs verslo žmogus, vertindamas kitą įmonę kaip savo potencialų partnerį, turėtų žavėtis ne prabangiu bei skoningu direktoriaus kabineto interjeru ar nepriekaištinga firmos veido – administratorės – išvaizda, bet paprašyti pasikalbėti su buhalteriu – dažnu atveju nematomu, tačiau itin reikšmingu verslo sėkmei (ar nesėkmei) asmeniu. Buhalterinė apskaita Kaune būtent ir siejasi su labai atsakingu, tačiau dažniausiai „už kadru“ liekančiu vaidmeniu. Buhalteriui reikia atlikti ne tik tokius techniškus (tačiau labai svarbius: menka klaida gali lemti rimtas problemas su Mokesčių inspekcija ar kitomis „piktomis“ instancijomis) darbus kaip mėnesinių atlyginimų, išeitinių kompensacijų, atostoginių ar įmonės mokėtinų mokesčių apskaičiavimas, tačiau gerokai sudėtingesnes, analitinio bei loginio mąstymo reikalaujančias užduotis, tarkime – sukurti racionalesnę  pajamų ir išlaidų sistemą. Neretai sėkmės atveju visus „laurus skina“ direktorius bei kitos labiau matomos figūros, o buhalteriui belieka tenkintis žinojimu, jog visa tai lėmė jo pastangos. Galbūt asmeniui pavyks patekti į firmą, kurioje įvertinamas kiekvieno darbuotojo asmeninis indėlis, tačiau reikia įsisąmoninti, jog buhalterinė apskaita nėra tinkama sritis žmogui, kuriam svarbu viešas dėmesys bei galimybė sužinėti.

Šiandien buhalterinė apskaita Kaune šios srities išsilavinimą turinčiam asmeniui suteikia galimybę save realizuoti dviem kryptimis – būti etatiniu darbuotoju konkrečioje įmonėje arba laisvai samdomu ir dirbti pagal užsakymus. Pastaroji galimybė, kai važinėjama po skirtingas įmones įvairių užduočių atlikimui, patraukli:

  • Galima išandyti save skirtinguose vaidmenyse bei nevienodame atsakomybės lygyje (kai kurie vaidovai patiki tik elementariausius skaičiavimus, kiti užkrauna sudėtingais, nemažai laiko bei pastangų reikalaujančiais darbais);
  • Tinkamai „užsirekomendavus“, tai yra kokybiškai atlikus patikėtą darbą, atsiranda reali tikimybė sulaukti pasiūlymo nuolatiniam darbui. Nuspręsti lengviau, kadangi jau galima spręsti apie įmonės vadovavimo principus, kolegų tarpusavio santykius ir panašiai.
  • Apsisaugojama nuo rutinos bei „užsisėdėjimo“ viename darbe pavojaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *