Prieš pradedant kalbėti apie oro valytuvų – jonizatorių naudą ir galimybes šiek tiek susipažinkime su priežastimis, kodėl žmogui namuose apskritai reikalingas toks aparatas.

Keli turiningi faktai apie kvėpavimą, kurių galbūt nežinojote:

  • yra apskaičiuota, kad per vieną dieną žmogus vidutiniškai įkvepia ir iškvepia apie 22 tūkstančius kartų;
  • vadinasi įkvepiame maždaug 11 tūkst. kartų;
  • įkvėpdami 11 tūkstančių kartų, įkvepiame apie 10 tūkstančių litrų oro;
  • žmogui, kad išgyventų, reikia maždaug 40-ies kilogramų deguonies;
  • įprastai moterų kvėpavimas yra tankesnis nei vyrų;
  • žmogui nusičiaudėjus, čiaudulio dalelytės gali pasiekti, sunkiai įtikimą, 160 kilometrų per valandą greitį;
  • su kiekvienu įkvėpimu į žmogaus organizmą patenka kažkur 55 000 įvairių dalelių, kas per dieną sudarytų du gerus valgomuosius šaukštus.

Štai tokia įžanga, o dabar keliaujame prie mikroklimato įrenginių, kurie pasitarnauja gerindami mūsų kvėpuojamojo oro kokybę — tai oro valytuvai jonizatoriai. Vieni namuose praleidžiame daugiau laiko, o kiti — mažiau. Būdami lauke ar įvairiose patalpose negalime reguliuoti oro kokybės. Tačiau galime pasirūpinti, kad savo namuose kvėpuotume grynu, švariu ir gaiviu oru. Oro valytuvai jonizatoriai. Nors namų sienos ir sulaiko dalį oro teršalų: įvairias kenksmingas dujas, biologinius ir cheminius garus, tačiau jų mes įsileidžiame vėdindami patalpas. Tačiau oras patalpose (tiek namuose, tiek ir komercinėse patalpose) irgi gali užsiteršti dulkėmis, žiedadulkėmis, pelėsių sporomis, kitais mikroorganizmais, rūkalų dūmų dalelėmis, baldų skleidžiamais formaldehidų garais bei kenksmingais ozonais, kuriuos gali skleisti Jūsų kopijavimo aparatas. Tradiciniai oro ventiliatoriai pašalina iš oro tik dalį teršalų.

Oro valytuvai jonizatoriai naudingi, tuo, kad priešingai nei įprasti ventiliatoriai, jie pašalina gerokai didesnį teršalų kiekį, o tinkamai pagal patalpos dydį atitaikius oro valytuvo jonizatoriaus galingumą, oro teršalai (dulkės, bakterijos, žiedadulkės, kvapai, sporos, virusai ir įv. alergenai) gali būti pašalinami arti 100 %. Oro valytuvų jonizatorių yra įvairių, skiriasi tiek jų kaina tiek ir funkcijos. Valytuvai jonizatoriai gali būti valdomi pulteliu, pulteliai paprastai turi LCD ekranus. Taip pat dalis oro valytuvų su jonizavimo funkcija turi ir laikmačio galimybę, kelis filtro darbo intensyvumo lygius ir net dulkių bei kvapų jutiklius, kurių dėka galite palikti valytuvą, jonizatorių įjungtą namuose be priežiūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *