Ką dažniausiai reikia naudoti, norint pasverti kokį nors daiktą ar medžiagą? Žinoma, naudoti svarstykles. O jei dabar kiekvienas paskaičiuotų, kiek savo namuose turi svarstyklių, tiek dekoravimo, tiek naudojimo. Tikriausiai vos kelias: buitines, svorio matavimui, bei virtuvines. O išėjus į parduotuvę ar gydymo įstaigą? Išties daugiau, kadangi jų yra įvairiausių, nuo laboratorinių, skirtų medžiagoms sverti, iki didelių kraninių, kurios skirtos sunkiems svoriams kelti. Išties, mes dažnai su tuo nesusiduriame, tačiau jos daro tam tikrą reikšmę mūsų gyvenime. Ir nors atrodo juokingai, tačiau tai tiesa.

Jei nebūtų svarstyklių, vaistus gaminantys farmacininkai negalėtų tiksliai paskaičiuoti kiek būtent medžiagų reikia dėti į vaistus ir mes arba perdozuotume, arba mums neužtektų kiekio. Taip pat ir juvelyrikos gaminiai būtų vertinami pagal grožį, o ne pagal jo tikrą svorį. Tad rinkoje parduodamos svarstyklės išties padeda apibrėžti kiekvieno daikto ar medžiagos vertę.

Seniausios svarstyklės, kurios buvo išrastos yra svirtinės, kurias paprastai laiko teisingumo deivė Temidė. Taip pat yra ir spyruoklinės svarstyklės, kurios buvo išrasto dar 1760 metais, kurios veikė panašiai, kaip ir svirtinės parduodamos svarstyklės, tačiau po lėkštelėmis buvo padėtos spyruoklės. Po 200 metų galiausiai atsirado tenzometrinės svarstyklės, kurios turi specialią svėrimo spyruoklę, kuri yra tam tikras apkrovos daviklis. Tokios svarstyklės naudojamos dar ir dabar, tačiau jas sparčiai keičia elektroninės, kurios gali pasverti itin tiksliai. Elektroninių svarstyklių tikslumas iš pradžių nebuvo toks preciziškas, tačiau keičiantis technologijoms, joms tampant išmanioms, atsirado ir elektroninės svarstyklės, kurios gali lengvai išmatuoti žmogaus kūno tankį, raumenų, riebalų svorį.

Tad, jei daugelis užmiršta ir nesureikšmina svarstyklių, kadangi buitinės naudojamos arba svoriui metant, arba maistui ruošiant, tai žinokit, kad tos svarstyklės, kurios naudojamos pramonėje bei gamyboje išties yra vertingos ir reikšmingos. Kadangi daugelis pramonės šakų, tiek žemės ūkio, logistikos, prekybos, gamybos, negalėtų pasverti vertės ir mums tektų gyventi nežinioje, tai už kiek kainuos šiandien ar rytoj vaistai, bei vištienos filė. Taip, kad parduodamos svarstyklės rinkoje yra svarbios ir tikriausiai, bus naudojamos amžinai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *