Ieškant naujų darbuotojų didžiausią reikšmę teikiame kandidatų išsilavinimui, patirčiai, rekomendacijoms ir kitiems tiesiogiai su būsimomis pareigomis susijusioms savybėms. Kaip bebūtų, šiek tiek nuomonę apie kandidatus įtakoja ir jų išvaizda. Ir nors personalo atranka nėra grožio konkursas, į kai kuriuos išvaizdos niuansus renkantis darbuotoją verta atkreipti dėmesį.

Svarbiausia – tvarkingumas

Nesvarbu kokioms pareigoms užimti vykdoma personalo atranka, tvarkinga išvaizda yra būtinybė bet kurioje situacijoje. Pirmiausia, su savo išvaizda besirūpinančiais žmonėmis bus maloniau bendrauti kolegoms. Visų antra, pagalvokite, kokia tvarka darbo vietoje ir atsakingumu vykdant užduotis gali pasižymėti darbuotojas, kuris į darbo susitikimą atvyko susivėlęs ar netvarkingai apsirengęs. Na, o apie tai, kad kiekvienas darbuotojas yra įmonės įvaizdžio dalis, turbūt neverta nei priminti.

Atitinkamoms pareigoms – atitinkama apranga

Jei vykdoma personalo atranka pareigoms, kuriose svarbus atitinkamas aprangos kodas, atkreipkite dėmesį ir į tai, kaip apsirengę prisistato kandidatai. Kandidatas, norintis užimti vadovo ar kitas aukštos grandies pareigas, turi atitinkamai atrodyti ir susitikimo metu. Taip pat klasikinis aprangos kodas rekomenduojamas ir norintiems užimti darbo poziciją administracijoje. Ir nors verslo aprangos srityje pastaruoju metu normos šiek tiek laisvėja bei tampa populiarios naujos tendencijos (pvz., business casual aprangos kodas), tačiau personalo atranka yra ta vieta, kurioje kandidatų apranga turi atitikti klasikinius standartus.

Kas per daug – tas nesveika

Išvaizdoje, kaip ir daugumoje kitų sričių, turi būti saikas ir harmonija. Net jei vykdoma personalo atranka neturi nieko bendro su mados ar stiliaus srities pareigybėmis, stilingą ir tvarkingą kandidatų išvaizdą galite vis tik laikyti privalumu. Na, o moterų, kurios atvyksta į darbo pokalbį su pernelyg ryškiu makiažu ar vyrų, kurių kvepalų intensyvumas sukelia čiaudulį, kandidatūrą vertėtų apsvarstyti atidžiau.

Bet kurios srities personalo atranka yra daugialypis procesas. Jame, siekiant tobulo rezultato (visomis prasmėmis geriausio darbuotojo atėjimo į komandą) reikia žvelgti keliais atžvilgiais. Kompetentingas, patyręs, mokantis bendrauti, atsakingas ir tvarkingai atrodantis darbuotojas yra kiekvieno verslo savininko siekiamybė. Na, o pavykus tokį rasti nepamirškite jo motyvuoti, gerbti ir pasiūlyti tokias darbo sąlygas, kurios taps ilgalaikio ir lojalaus darbo jūsų įmonėje pagrindu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *