Šiandien gyvename skaitmeniniame amžiuje, kuomet kone viskas yra valdoma kompiuteriais – ne išimtis ir įvairiuose prekybos sektoriuose. Didžioji dalis prekybininkų noriai naudojasi šiuolaikiniais sprendimais tokiais kaip – POS kasos sistemos. Mat jos leidžia greičiau aptarnauti klientus nei įprastos kasos, kurios neturi šios sistemos. Šiame straipsnyje aptarsime kas yra POS sistemos, iš kokių konponentų jos susideda ir  kokiose veiklose jos dažniausiai naudojamos. Atskleisime didžiausius POS kasos sistemos privalumus bei pasakysime kaip veikia šių dienų modernūs kasos aparatai, kuriuose įdiegtos minėtos pažangios sistemos.  

POS sistemos – kas tai?

POS sistemos (POS – ang. Point Of Sale) – kompiuterių bei kompiuterinių kasos aparatų deriniai. Skirtingai nuo elektroninių kasos aparatų jos yra labai lanksčios bei lengvai pritaikomos pagal net ir paties išrankiausio kliento poreikius.

POS sistemos – iš kokių konponentų jos susideda ir kur naudojamos?

  • Kompiuterio – gali būti paprastas stalinis kompiuteris, specializuotas POS kompiuteris ar net specializuotas POS (viskas viename) kompiuteris – su integruotu liečiamu ekranu, magnetinių kortelių skaitytuvu;
  • Kompiuterinio kasos aparato – fiskalinis blokas su kvitų spausdintuvu, kliento displėjumi ir pinigų stalčiumi;
  • Programinės įrangos – gali būti specializuota POS programa atliekanti pagrindines kasos aparato funkcijas bei turinti papildomų apskaitos galimybių ir suderinama su Jūsų turima buhalterinės apskaitos programa.

Šios sistemos gali būti naudojamos visuose prekybos sektoriuose – mažmeninėje prekyboje, restoranų ir kavinių veiklose, viešbučiuose.

POS kasos sistemos  didžiausi privalumai

  • Yra visos kasos funkcijos – POS kasos sistemos užtikrina įvairių funkcijų veikimą patogiai ir efektyviai;
  • Teikiamos nuolaidos – POS sistemas galima suderinti su nuolaidų sistemomis. Sukonfigūruotas aparatas nuskenuoja nuolaidų korteles ir automatiškai pritaiko nuolaidą;
  •  Greitai perduodamos sąskaitos – faktūros – dirbant su POS kasos sistemomis galima sąskaitas faktūras perduoti savo buhalterinei programai bei atspausdinti jas klientams;
  • Nebūtinas internetas – dažnai manoma, kad šios kasos sistemos veikia tik tuomet, kai yra internetas. Tačiau šių sistemų vienas svarbiausių privalumų ir yra tai, kad jos veikimas nepriklauso nuo interneto.

POS kasos sistemos – kaip jos veikia moderniuose kasos aparatuose?

Pardavimui tereikia nuskenuoti prekės brūkšninį kodą. Kasa „žino“ prekės kainą ir automatiškai nurašo pačią prekę nuo parduotuvės sandėlio. Kasos aparatai perduoda į jas duomenis realiame laike, o tai leidžia vadovams operatyviai stebėti prekių pardavimus, laiku vykdyti išteklių užsakymus.

Apibendrinant galime teigti, jog moderni kasa su POS sistemomis paspartina darbą, jei dirbate įvairiuose prekybos sektoriuose.  Tokią sistemą gali įdiegti tik tuo užsiimančios įmonės. Ieškokite Jums priimtiniausios  įmonės, kuri suteiks šią paslaugą ir nenustosite džiaugtis itin paspartėjusiu darbu su išmania kasos sistema!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *