Daugelis mūsų žiemai ruošiasi ne tik pirkdami šiltesnius drabužius ar močiutės prašydami numegzti kojines iš vilnos – svarbu sukaupti pakankamai maisto atsargų – daržovių, uogų, grybų ir pan. Geriausias ir patogiausias būdas tai padaryti – šaldikliai, kurie namų sąlygomis padeda išsaugoti naudingąsias maisto produktų savybes, vitaminus ir yra kur kas geresnė konservavimo alternatyva. Žinoma, šaldikliai praverčia ne tik žiemą, bet ir visais metų laikais, jei juose laikome ir mėsą, žuvį, pusfabrikačius ar kitus gaminius. Visgi maisto kokybei labai didelės įtakos turi ir pasirinktas šaldiklis bei jo charakteristika. Šaldikliai – ką apie juos turi žinoti kiekvienas?

Kaip ir šaldytuvai, šaldikliai veikia ekonomiškiau ir sunaudoja mažiau elektros energijos, kai yra užpildyti. Tad jei nedažnai šaldote savo produktus ar jūsų beveik nebūna namuose, geriau įsigyti nedidelės talpos šaldiklį. Paprastai šaldikliai yra išskiriami į 4 dažniausiai naudojamus dydžius. Kompaktiškieji užima iki 140 litrų, mažesnieji iki 250, vidutiniai ~400–500, o didieji – daugiau nei 500 litrų. Kad teisingai įvertintumėte poreikį, vertėtų keletą savaičių pasekti savo mitybos ir šaldymo įpročius: kaip dažnai apsipirkinėjate prekybos centruose, ar mėgstate šviežius, ar šaldytus produktus, ar jūsų mitybos racione vyrauja įvairūs pusfabrikačiai, kaip dažnai valgote šaldytus produktus. Šiuo metu dažniausiai perkami mažesniojo ir vidutinio dydžio šaldikliai, tad galite bandyti orientuotis į šią talpą.

Turėkite omenyje, kad kaip ir šaldytuvai, šaldikliai gali burgzti. Jei esate itin jautrūs garsams ar turite miego sutrikimų bei gyvenate nedideliame bute, verčiau pirkite tyliai veikiantį šaldiklį. Kitu atveju jis gali įvaryti nemažai streso.

Kai renkate vietą šaldikliui, pasistenkite, kad jis nebūtų statomas itin šiltoje patalpoje, šalia radiatorių ar tiesioginių saulės spindulių. Taip pat įsidėmėkite, kad šaldymo dėžės užima daugiau ploto, tačiau yra žemesnės, o įprasti šaldikliai su stalčiais būna siauresni, bet aukšti. Tad jei virtuvė maža ir kompaktiška bei norite ją įrengti funkcionaliai, rinkitės šaldymo dėžę. Gyvenantiems namuose su aukštomis lubomis ar pakankamai erdvės, tiks abiejų tipų šaldikliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *