tvorosPasivaikščiojus po bet kurį gyvenamųjų namų rajoną pamatysime, kad tik vos keli namai yra neaptverti tvora. Ji yra neatsiejama kiekvieno privataus namo eksterjero dalis. Tvora ne tik suteikia apsauginę funkciją nuo svetimų akių, bet ir padidina namo vertę, puošia visą aplinką. Be  abejonės tvoros statyba yra daug laiko ir finansinių išlaidų reikalingas darbas. Tam neretai reikalinga ne tik profesionalų komanda, bet ir speciali technika, pvz., įvairūs krautuvai.

Jei ruošiatės savo kiemą apsitverti tvora, tačiau jums sunku nuspręsti, kokią tvorą statyti, visų pirma reikia itin gerai įvertinti savo poreikius. Labai svarbu savęs paklausti, kokia bus pagrindinė tvoros funkcija: apsauga, privatumas, estetika ir pan. Nuo svarbiausio prioriteto priklausys tvoros pasirinkimas. Jeigu jums svarbiausia privatumas, tuomet geriausiai tiks dekoratyvinės medinės arba vinilinės tvoros. Jei orientuojatės į mada ir privatumas jums nėra labai svarbu, tuomet galite rinktis aliuminio arba segmentines tvoras.

Išsirinkti gali būti nelengva ir dėl to, kad šiuo metu tvorų asortimentas iš tiesų yra didelis. Jei nuspręsite labiau orientuotis į dekoratyvumą, pamatysite, kiek daug siūloma įvairaus dizaino tvorų. Jos labiausiai atitiks jūsų estetinius poreikius, kita vertus, tinkamai įsirengus, jos taip pat suteiks ir privatumo. Viskas priklauso nuo tvoros aukščio. Tvoros taip pat gali būti ir visai paprastos, pavyzdžiui, tinklinės. Jos kiemui nesuteikia privatumo, tačiau yra gana nebrangios, jomis galima papildomai aptverti ir tam tikrus objektus pačiame namo kieme, pvz., gėlių darželius, šunų voljerus.

Svarbu pagalvoti ir apie tai, kiek laiko galėsite ir norėsite skirti savo tvoros priežiūrai. Nuo to priklausys medžiaga, iš kurios tvora bus pagaminta. Bene dažniausiai yra pasirenkamos medinės, plastikinės arba metalinės tvoros. Plastikinės yra puikus pasirinkimas, kai nenorima ar negalima investuoti daug pinigų, bet tikimasi, kad tvora stovės pakankami ilgai ir nereikalaus ypatingos priežiūros. Dažniausiai tokios tvoros tarnauja net kelis dešimtmečius a dar ilgiau, be to, jos išlaiko savo pirminę išvaizdą, taigi, jums nereikės jos nuolat perdažyti. Medinės tvoros reikalauja gana daug priežiūros, tačiau jos vizualiai atrodo labai gražiai. Norint, kad jį puoštų jūsų kiemą, reikės pora kartų per metus tvorą perdažyti. Aliuminio arba vinilo tvoroms daug priežiūros nereikia, todėl pastaruoju metu jos yra itin dažnas gyventojų pasirinkimas. Kita vertus, gedimo atveju, medines tvoras yra žymiai lengviau suremontuoti.

Neretai norintieji statytis naują tvorą savo kieme mano, kad šį darbą nesunkiai pasidarys patys. Vis dėlto svarstant, ar tvoras montuoti patiems, ar patikėti tai profesionaliems savo darbą puikiai išmanantiems ir ilgametę patirtį turintiems specialistams, reikėtų nepamiršti, kad, jei tvorą statysite patys, jums bus reikalingi ne tik specialūs įrankiai, bet ir technika, pvz., krautuvai, o tai kainuos tikrai nemažai. Taigi, norėdami užtikrinti, statomos tvoros kokybę, ir siekiant išvengti papildomų išlaidų perkant reikalingus įrankius ir techniką, vertėtų ją tiesiog užsisakyti iš profesionalų. Tokiu atveju naujoji tvora tikrai pateisins visus jūsų lūkesčius, galėsite džiaugtis tvarkinga ir jaukia namų aplinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *