Sakoma, kad spontaniški sprendimai yra geriausi pasaulyje. O jei eksprontu nusprendžiama vykti į kelionę, galima jau beveik būti tikriems, kad ji bus pavykusi. Dabar itin populiarios ir kelionių agentūrų dažnai siūlomos paskutinės minutės degančios kelionės lėktuvu yra mėgiamos ne tik amerikiečių ar anglų. Tokius pasiūlymus dievina visas pasaulis ir akcijomis vis dažniau ima naudotis ir lietuviai. Kad ir kokie puikūs maršrutai ar kainos būtų siūlomos, visuomet prieš ruošiantis į tokias keliones reikėtų žinoti keletą dalykų. Trumpai aptarsime kiekvieną iš jų.

  1. Galiojantys dokumentai. Kelionės neatsiejamos nuo asmens tapatybę įrodančių dokumentų. Pagrindinis iš jų – pasas arba asmens tapatybės kortelė. Tiesa, kaip bebūtų gaila, ji ne visada tinka keliaujant. Taip yra dėl to, kad ne visos šalys pripažįsta tokį dokumentą. Bet kuriuo atveju, vykstant į degančias keliones lėktuvu, arba jas laikas nuo laiko sekant, turėtumėte būti tikri, kad jūsų pasas kelionės dieną ar kelis mėnesius po jos dar galios. Be to, atkreipkite dėmesį, ar toje šalyje, į kurią vyksite, galioja pasas ar užtenka asmens tapatybės kortelės.
  1. Numatyta veikla. Tai, ką veiksite kelionės metu yra labai individualu. Pavyzdžiui, vieniems patinka aktyvios kelionės, tad degančios kelionės lėktuvu jiems dažniausiai siejasi su ekskursijomis, įvairiais žygiais, kopimu į kalnus, nardymu ir pan. Tačiau tokio tipo išvykos nebūna vien aktyvios. Dabar galima rasti labai daug pasyvių kelionių pasiūlymų. Jų metu galima pailsėti ramiai, pagulėti paplūdimyje ar prie baseino, mėgautis nuostabia saule ar gamtos vaizdais. Svarbus momentas: vykstant į degančias keliones lėktuvu, išsiaiškinkite, kokio tipo kelionė siūloma. Dažnai, siūloma tik lėktuvo bilietas, o ne visas kelionės paketas. Tokiu atveju turėsite pagal savo norus ir pomėgius patys susiplanuoti kelionę. Jeigu pasiūlyme yra įtraukta ne vien skrydžio kaina, pasidomėkite, kas dar tame pakete numatyta. Tai taps pagrindiniu orientyru, kokius rūbus ar avalynę pasiimti, kokiems nuotykiams nusiteikti ir pan.
  1. Papildomos detalės, apie kurias būtina pagalvoti. Kad ir kaip viliotų nuostabios akcijos ir žemos skrydžių kainos į jūsų išsvajotus kraštus, rinkdamiesi degančias keliones – būkite atidūs. Ne visada ten būna įskaičiuotas apgyvendinimas. Nemokantiems anglų kalbos, nesinaudojantiems internetu (nors turbūt tokių žmonių dabar vienetai), nežinantiems, kur ieškoti ir pan. gali būti sunku susirasti vietą, kur apsistoti išvykos metu. Taip pat, norintiems nepamirštamos kelionės vertėtų bent minimaliai pasidomėti apie tos šalies kultūrą. Degančios kelionės lėktuvu taip pat reikalauja pasidomėti apie bagažą ir tam tikros avialinijos leidžiamus ar draudžiamus gabenti daiktus. Juk nesinori, kad jūsų į gimtinę vežamos lauktuvės, oro uosto patikros poste būtų atimtos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *