Jei planuojate atostogas kalnuose ir svajojate apie slidinėjimo kurortus, jums reikės kokybiškų ir patikimų slidžių. Šių pasirinkimas naujokui gali sukelti daug klausimų ir abejonių. Žinoma, visuomet galite pasitarti su minėtosios srities profesionalais, kurie atsakys į jūsų klausimus ir padės priimti optimaliausią sprendimą, tačiau tam tikrus aspektus verta žinoti dar prieš apsilankant slidinėjimo prekių parduotuvėje. Turite prisiminti, kad nėra konstrukcijos, kurią būtų galima pavadinti pačia geriausia, t. y. konkretus pasirinkimas priklauso nuo jūsų išsikeltų lūkesčių, slidinėjimo poreikių, patirties ir, žinoma, finansinių galimybių.

Slidžių ilgis

Slidžių ilgis yra vienas svarbiausių atrankos kriterijų, kuriam turite skirti daug dėmesio. Ilgos slidės užtikrina stabilumą slidinėjant didesniu greičiu. Jos garantuoja ir paprastesnį greičio mažinimą. Be to, ilgo pagrindo slidės yra kur kas naudingesnės giliame sniege, kadangi sklandžiau slysta. Šiuo atveju rekomenduojame iš anksto pasidomėti, koks sniego dangos storis numatomas jūsų pasirinktame slidinėjimo kurorte. Bendrąja prasme, ilgos slidės siūlomos aukštiems kalnams, kuriuose dominuoja plačios ir ilgos trasos.

Svarbiausias trumpų slidžių privalumas – jų manevringumas. Šis pasirinkimas siūlomas žmonėms, norintiems daryti triukus ir staigesnius posūkius. Minėtosios konstrukcijos labiau tinkamos kietiems ir apledėjusiems kalnų šlaitams, nelygioms trasoms.

Slidžių kietumas

Minkštos slidės tarsi amortizuoja nelygų trasos reljefą, todėl sumažina nelaimingų atsitikimų riziką. Be to, jos pradeda lenktis nedideliame greityje, todėl puikiai tiks tuo atveju, jei bijote stipriai įsibėgėti. Kitaip sakant, šis sprendimas puikiai tiks pradedantiesiems slidininkams. Jos rekomenduojamos ir patirtį turintiems sportininkams, norintiems slidinėti dar nevažinėtu sniegu.

Kietos slidės reikalauja daugiau darbo ir pastangų, tačiau džiugina rezultatu, pvz., čiuožiant šiomis slidėmis, posūkio lankas bus gerokai ryškesnis. Šios konstrukcijos rekomenduojamos ir apledėjusioms slidinėjimo trasoms. Kietos slidės siejamos su patyrusiais sportininkais, todėl nepervertinkite savo gebėjimų.

Slidžių plotis

Slidės gali būti tiek siauresnės, tiek platesnės. Siauresni modeliai yra lengvesni ir manevringesni, siūlomi slidinėjimui ant kietų ir apledėjusių šlaitų. Platesni variantai tiks storesnio sniego trasoms. Šios slidės yra tvirtesnės ir stabilesnės.

O gal slides nuomoti?

Kalnų slidės – gana brangi investicija. Jei ruošiatės į pirmą slidinėjimo kurortą, siūlome slides išsinuomoti. Jos siūlomos praktiškai visose atostogų vietose, tačiau dėl viso pikto, verta pasidomėti iš anksto. Išbandę slidinėjimą, galėsite nuspręsti, ar ši pramoga atitinka jūsų išsikeltus lūkesčius ir, jei norėsite kalnuose lankytis dažniau, galėsite įsigyti individualius poreikius atitinkančias slides kitam sezonui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *