Kiekvieno mūsų (tiek vyrų, tiek ir moterų) kosmetinėse turėtų būti 4 pagrindinės odos priežiūros priemonės, kurios yra kasdienės rūpinimosi savimi rutinos dalis: tai prausiklis, šveitiklis, drėkinamoji priemonė, o šiltuoju metų laiku – ir kremas nuo saulės.

Straipsnyje pasidalinsime patarimais, kaip optimaliai išnaudoti drėkinamąjį kremą, kad oda ir atrodytų puikiai, ir išliktų sveika.

Drėkinamieji kūno ir veido kremai: kada juos tepti?

Drėkinamąsias priemones visuomet reikėtų tepti tik ant drėgnos odos.

  • Drėkinamasis kūno kremas: kada naudoti? Išlipę iš dušo, švelniai nuvalykite odą rankšluosčiu. Odos jokiu būdu negalima trinti, nes galite pažeisti apsauginį sluoksnį ir sudirginti odą. Taigi, kai jau nusišluostysite, pasistenkite per 3 min. išsitepti kūną drėkinamuoju kremu ar kita priemone. Kodėl reikėtų ilgai nedelsti? Per tas kelias minutes kūno kremas padeda „užrakinti“ drėgmę odoje ir ji neišgaruoja.
  • Drėkinamasis veido kremas: kada naudoti? Ta pati 3 min. taisyklė galioja ir naudojant veido kremus. Kitaip tariant, niekada netepkite veido kremo ant sausos (dar blogiau – sausos ir nešvarios) odos. Jeigu naudosite veido toniką, micelinį, gėlių vandenį ar kitą valomąją priemonę, tuomet drėkinamąjį kremą tepkite iškart po jos panaudojimo. Jei valomosios ar tonizuojamosios priemonės neturite, tada veidą nuplaukite prausikliu, švelniai nuvalykite ir tepkite kremą.

Kiek drėkinamojo kremo reikėtų naudoti?

Dažnai merginos ir moterys mėgsta „pritaškuoti“ daug kremo ant skirtingų veido vietų – kaktos, smakro, skruostų, nosies, todėl labai dažnai priemonės tiesiog būna per daug. Jei naudosite daug kremo, oda tiesiog negalės viso jo absorbuoti, be to, bus neįmanoma užtepti kitų priemonių, pavyzdžiui, makiažo pagrindo ar kremo nuo saulės. Taip pat veidas taps riebus, blizgus, priemonė ilgai neįsigers.

Taigi, kiek kremo naudoti? Tradiciškai užtektų apie ketvirtadalio arbatinio šaukštelio (t. y. iki 2–3 ml) veido kremo. Labai patogu, jeigu veido ar kūno kremas turi specialų dozatorių: tuomet jį reikia spustelėti 1 ar 2 kartus.

Žinoma, priklausomai nuo naudojamo kremo konsistencijos ir odos būklės galima naudoti ir šiek tiek daugiau ar mažiau priemonės. Kartais galime pastebėti, kad odai reikia daugiau drėgmės, kartais atrodo, kad puikiai pavyks išsiversti ir be drėkinamojo kremo. Taigi, odos drėgmės lygis kinta priklausomai nuo metų laiko. Žiemą reikės tirštesnės, klampesnės, sunkesnės priemonės, norėsis jos užtepti daugiau, o vasarą puikiai tinka lengvesnės konsistencijos drėkinamasis veido kremas.

Kaip veido kremą naudoti taisyklingai?

Visų pirma įsidėmėkite, kad drėkinamojo kremo į odą nereikia intensyviai įtrinti: pati oda įsisavins tiek priemonės, kiek jai reikės. Jei nuolat trinsite odą, tik pakenksite, o ne padėsite jai. Kremą reikėtų švelniai aplikuoti pirštų pagalvėlėmis arba tepti labai švelniais sukamaisiais judesiais.

Taip pat nepamirškite drėkinamuoju kremu patepti ir kaklo bei krūtinės srities.

Po kelių minučių, kai veido kremas įsigers, jau galite atlikti makiažą ar kitas procedūras. Tiesa, jei vietoje kremo naudojate natūralius aliejus, teks palūkėti šiek tiek ilgiau.

Veikiausiai daugeliui nereikės priminti, bet prieš kasdienį veido priežiūros ritualą visuomet kruopščiai nusiplaukite rankas.

Tinkamo drėkinamojo kremo paieškos

Daugelis mano, kad brangesni kūno ir veido kremai yra geresni. Tačiau kaina – tikrai ne vienintelis lemiamas veiksnys, nes kartais pigus kremas visiškai patenkina mūsų lūkesčius ir yra puikios sudėties. Geras kremas turi drėkinamųjų ir drėgmei neleidžiančių išgaruoti komponentų.

Be to, reikėtų ieškoti kremo, tinkamo jūsų tipo odai. Nepamirškite, kad drėkinamąjį kremą turėtų naudoti ir riebios odos savininkės. Tiesa, tokiu atveju dažniau pasirenkami drėkinamieji geliai. Turinčios sausą odą renkasi ne vien riebesnius kremus, bet ir lengvesnės tekstūros drėkinamuosius losjonus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *