Dažnai sugedus automobiliui ar nusprendus, kad senasis jau atitarnavo pakankamai yra pradedama svarstyti kaip pasielgti. Ar pradėti taupyti naujam ar rinktis automobilių lizingo paslaugą. Tačiau pradėjus domėtis pastaruoju variantu atsiranda du pasirinkimai. Kuriuos ir pabandysime trumpai apžvelgti.

Kurį pasirinkti?

  • Išperkamoji automobilių nuoma – tai ypatingas pirkimo pasirinkimas skirtas tiems, kurie dėl įvairių galimų priežasčių vengia finansinio lizingo įsipareigojimo.  Išperkamosios nuomos paskirtis yra tokia, kad žmogus visą mokėjimo laikotarpį moka vieną fiksuotą nuomos mokestį. Sutarčiai pasibaigus jis gali pasirinkti: išsipirkti automobilį už likusią jo vertę arba grąžinti pardavėjui.
  • Automobilių lizingas – finansinis įsipareigojimas, kuriame papildomai prie paskolos sumos yra mokamos ir palūkanos. Tačiau paskolos mokėjimo pabaigoje automobilis be jokių papildomų mokesčių atitenka paskolos gavėjui.

Išperkamosios nuomos paslauga pasinaudoti gali bet kuris pilnametis Lietuvos pilietis, gaunantis  reguliarias ir stabilias pajamas Lietuvoje ir turintis Lietuvos pilietybę arba užsienio pilietis, kuriam yra suteiktas nuolatinis leidimas gyventi ir dirbti Lietuvoje. Deja, ne viskas yra taip paprasta, kaip atrodo iš pradžių. Nė viena lizingo ar išperkamosios automobilių nuomos paslaugas teikianti įmonė nesiryžtų rizikuoti turtu. Todėl, prieš patvirtinant išperkamosios nuomos sutartį su klientu, ji turi patikrinti jo mokumą ir kredito reitingą. Jei žmogus yra dirbantis pagal individualią veiklą su pažyma jam dažniausiai yra sunkiau įsigyti automobilį tokiu būdu. Šiuo atveju yra paprašoma pateikti paskutinių metų ataskaitas. O, jei norisi geresnės ir brangesnės transporto priemonės, papildomai gali būti vertinamos ir vyro arba žmonos gaunamos pajamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *