remontas

Virtuvės buitine technika įprastai savo namuose mes naudojamės dažniausiai. Tačiau nepaisant reguliaraus ir intensyvaus buitinės technikos naudojimo, tik retas vartotojas yra pratęs daugiau dėmesio skirti buitinės technikos priežiūrai, įtraukiant tai į įprastinę būsto tvarkymo rutiną.

Nauji buitinės technikos prietaisai yra brangūs – jų keitimas visuomet reikalauja didžiulių papildomų investicijų ir nors sugedus buitinei technikai gali pagelbėti buitinės technikos meistras, būtina daugiau dėmesio skirti savo buitinės technikos reguliariai priežiūrai, siekiant prailginti jos tarnavimo laiką ir sumažinti patiriamas išlaidas. Be to, efektyviai veikiantys buitinės technikos prietaisai užtikrina ir gerokai patogesnį bei sklandesnį maisto ruošimo procesą virtuvėje, todėl tokiais atvejais suktis virtuvėje tampa kur kas maloniau.

Paprasta, tačiau efektyvi šaldytuvo priežiūra

Šaldytuvas visuomet buvo ir yra tarp tų virtuvės buitinės technikos prietaisų, kurio reguliariai ir tinkamai neprižiūrint mes tai labai greitai galime pajusti. Kartais blogą kvapą ima skleisti šaldytuve laikomi sugedę maisto produktai, o kartais tai gali būti ir pats šaldytuvas. Taigi, galite pasikliauti keliais paprastais patarimais:

  • Kiekvieną savaitę pasistenkite iš šaldytuvo išimti visus maisto produktus ir kruopščiai išvalyti jo vidų. Tai taip pat leis jums peržiūrėti maisto produktų galiojimo datas ir atsikratyti tais, kurių galiojimas jau yra pasibaigęs.
  • Šaldytuvo vidinės talpos ir lentynėlės valant šaldytuvą gali būti išimtos ir nuvalytos su kempinėle pamirkyta vandenyje sumaišytame su valgomąja soda.
  • Jei jūsų šaldytuve yra ledukų gaminimo aparatas, būkite tikri, kad jį išvalote bent kartą per mėnesį. Tokiu būdu užtikrinsite, kad ledukai nepradėtų skleisti prasto kvapo.

Taip pat niekuomet nepamirškite reguliariai nuvalyti šaldytuvo durelių tarpinių, kadangi tinkamai jų neprižiūrint, jos gali labai lengvai ir greitai susidėvėti. Valant durelių tarpines, galite naudoti muiliną vandenį ir medžiagos skiautę. Tuo tarpu dar viena labai dažnai pamirštama šaldytuvo dalis yra durelių rankena, kurią kasdien mes liečiame daugybę kartų, todėl nepamirškite ją reguliariai nuvalyti.

  • Norint, kad šaldytuve esantys produktai kaip įmanoma ilgiau išliktų švieži, niekuomet neturėtumėte perkrauti šaldytuvo. Be to, jame laikomi maisto produktai neturėtų būti dedami prie pat šaldytuvo vidaus sienelių, nes tokiu būdu užkirstumėte kelią efektyviam ir tolygiam šaldymui.
  • Tačiau jei šaldytuve atsirado blogas kvapas ir išvalius šaldytuvą jis vis dar nepradingo, galite į šaldytuvą įdėti dubenį (arba atidarytą dėžutę) valgomosios sodos. Ji sugers blogus kvapus ir sugrąžins šaldytuvui įprastinį jo kvapą.

Dujinės viryklės ir kaitlentės priežiūros patarimai

Tiek dujinių viryklių, tiek ir kaitlenčių pagrindas privalo būti valomas reguliariai. Toks paviršius gali būti nuvalytas į pagalbą pasitelkiant paprastą kempinę, kuri būtų sudrėkinta muiliname vandenyje. Žinoma, efektyviausia pasitelkti tokiems paviršiams pritaikytas valymui skirtas chemines priemones.

kaitlentes remontas

Kita vertus, dujinės viryklės valymas yra sudėtingesnis nei kaitlentės valymas, kadangi dujinės viryklės kaitvietės nėra sulig viryklės paviršiumi. Jų valymui tenka skirti daugiau pastangų, nes jos įprastai labiau užsiteršia.

Tačiau nors iš pirmo žvilgsnio kaitlenčių valymas yra paprastesnis, jos taip pat pakankamai dažnai susiduria su įvairias gedimais. Ir tuomet patiems jų išspręsti tikrai nepavyksta, todėl jei jūsų naudojama kaitlentė nebeveikia taip, kaip veikė jos įsigijimo pradžioje, jums gali būti reikalingas kaitlentės remontas (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/kaitlentės-remontas/), kurį įgyvendintų patyręs kaitlenčių remonto meistras.

Indaplovės priežiūra

Argi indaplovė neišsivalo pati? Deja, bet nevisiškai. Jei jūs kurį laiką neskirsite papildomų pastangų jos valymui, jūsų naudojamos indaplovės našumas gali sumažėti. Todėl neturėtumėte pamiršti kelių praktiškų patarimų:

  • Išimkite indaplovės filtrą ir išplaukite jį muiliname vandenyje, palaikydami bent 10 min. Tuomet įstatykite jį atgal.
  • Paimkite puodelį vyno acto ir išpilkite jį ant indaplovės dugno (kai indaplovė yra tuščia). Įjunkite indaplovės plovimo režimą.
  • Jei indaplovė vis dar skleis nemalonų kvapą ir atrodys purvina, apibarstykite jos vidų su valgomąja soda ir taip palikite pernakt. Galiausiai įjunkite plovimo ciklą, kad visa tai būtų nuplauta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *